Loading ...
close
logo

کراتینه درمانی چیست؟

کراتینه درمانی چیست؟

 

کراتینه درمانی چیست؟

روش های درمانی با کراتین برای مهار کردن موهای وز شده استفاده می شود. این روش موهای شما را صاف نخواهد کرد ولی نرم و ابریشمی کرده و به آن درخشندگی می دهد.

در طول فرایند کراتینه کردن آرایشگر شما از ترکیبی از مواد شیمیایی قوی استفاده می کند تا موهای شما با لایه ای از پروتئین (کراتین) پوشانده شود. این مرحله پوشش خارجی موی شما (محافظ لایۀ بیرونی) را غیر قابل نفوذ می کند تا از ورود و خروج رطوبت از موها جلوگیری کند. آرایشگر شما برای تثبیت و فعال کردن مواد کراتین، موها را بخوبی خشک کرده و سپس با اتو مو کار خود را بپایان می رساند.

این روش معمولاً حدود 1 الی 3 ساعت زمان می برد و حدود 3 الی 6 ماه نیز دوام می آورد. کراتینه درمانی با صاف کنندۀ شیمیایی که با زمان رشد مجدد موهای شما باقی می ماند متفاوت است.

 

 شاید برای شما مفید باشد:  کراتین خانگی مو

اگر شما موهای زمخت و زبر یا نامرتبی دارید روش درمانی با کراتین می تواند بسیار مؤثر باشد.گرچه این روش نیز مانند روش های دیگری که از مواد شیمیایی قوی و حرارت زیاد استفاده می کنند، خطراتی برای مو دارد.

 

آیا کراتینه درمانی برای موهای شما مضر است؟

روش های درمانی با کراتین بسیار خوشایند و راضی کننده هستند، بویژه اگر موهای وز شده ای داشته باشید، و همۀ ما می دانیم که احساس رضایت از خودمان تا چه اندازه ای اهمیت دارد.

ولی اگر تصمیم به انجام این روش گرفتید، باید مواظب باشید. حرارت زیاد و مواد شیمیایی قوی که در کراتینه درمانی استفاده می شود، احتمال خشکی، شکنندگی و آسیب پذیری مو را بیشتر می کند. خصوصاً افرادی که موهای سالم و یا موهایی به رنگ های فانتزی دارند باید بسیار محتاط باشند. چرا که موهای حساس و آسیب پذیر آنها نمی تواند کراتینه درمانی را تحمل کند و در نتیجه به خرد شدن و شکستن موها می انجامد.

کراتین به خودی خود برای موها مضر و آسیب زا نیست. ولی روش های درمانی با کراتین برای تثبیت نهایی کار نیاز به اتو موی سرامیکی داشته که حداقل دمای آن 230 درجۀ سانتی گراد است.

شرکت ها و آرایشگاه هایی که کراتینه درمانی را ارائه داده یا این روش را به کار می گیرند اغلب ادعا می کنند که این روش سلامتی موهای شما را بهبود می بخشد. ولی این ادعا مطلقاً درست نیست. ممکن است موهای شما بعد از کراتینه درمانی سالم تر بنظر برسد، ولی دلیل آن این است که معمولاً موهای نرم و صاف نسبت به موهای وز شده و فر سالم تر به نظر می آید چرا که نور را بهتر منعکس کرده و در نتیجه درخشش بیشتری خواهد داشت.

اگر شما مقدار استفاده از دستگاه های حرارتی مثل سشوار یا اتومو را کاهش دهید، سلامت موهای شما به تدریج بهبود می یابد. همچنین شما بعد از انجام کراتینه درمانی ممکن است ترغیب شوید موهایتان را بطور پی در پی بشوئید چرا که بعد از کراتینه درمانی زمان مورد نیاز برای رسیدگی به موها بسیار کمتر می شود. همه میدانیم که شستن مکرر موها، ظاهر و سلامت آنها را بهتر می کند.

 

 شاید برای شما مفید باشد: مشکل ریزش مو در خانمها

کراتینه درمانی و گاز فرمالدهید

روش های درمانی با کراتین اغلب با فرمالدهید همراه است. گرچه مواد کراتینه در عمل فرمالدهید ندارند (بدلیل اینکه فرمالدهید نوعی گاز است)، ولی تعدادی از عناصر تشکیل دهندۀ این مواد وقتی حرارت می بینند و یا با آب ترکیب می شوند، فرمالدهید آزاد می کنند. این عناصر شامل متیلن گلیکول، متاندیول، متانال و فرمالین می باشد.

این مواد شیمیایی در مسدود کردن منافذ بشدت مؤثر هستند. آنها عناصری هستند که موهای شما را نرم و بدون وز می کند. با این حال فرمالدهید به حساسیت زا و سرطان زا بودن معروف است. بنابراین تأکید می شود که احتیاط کنید. لازم به ذکر است که محصولات کراتینۀ بدون فرمالدهید نیز وجود دارند ولی قدرت و ماندگاری آنها کمتر است.  

 

:منبع

https://www.philipkingsley.co.uk/hair-guide/chemical-hair-processing-and-colouring/keratin-hair-treatments

 

 

 

 

 

ثبت نظر

 

سفارشات اختصاصی شما

سفارش

 

  ما را دنبال کنید      

 

مشاوره آنلاین

توصیه ها و پیشنهادهای آرایشی

  

 

 

 

 

   فروشگاه اینترنتی رژفام با عرضه بهترین محصولات از برترین برندهای دنیا، امکان خرید آنلاین مجموعه کاملی از محصولات آرایشی اورجینال را با تضمین کیفیت و اصالت کالا را فراهم نموده است . خرید مطمئن و راحت را با رژفام تجربه کنید.

 

تضمین اصالت همه کالاها

فرصت 7 روزه بازگشت  کالا

پشتیبانی

09125003821

ارسال سریع محصولات

 

   

 

 

مشاوره آنلاین

توصیه های آرایشی

 

 

 

  ما را دنبال کنید      

 

 

سفارشات اختصاصی شما

سفارش

  

 

فروشگاه اینترنتی رژفام با عرضه بهترین محصولات از برترین برندهای دنیا، امکان خرید آنلاین مجموعه کاملی از محصولات آرایشی اورجینال را با تضمین کیفیت و اصالت کالا را فراهم نموده است . خرید مطمئن و راحت را با رژفام تجربه کنید

تضمین اصالت همه کالاها

فرصت 7 روزه بازگشت  کالا

پشتیبانی

09125003821

ارسال سریع محصولات

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد