در حال نمایش 5 نتیجه

کرم پودر چیست؟

کرم پودر یکی از ابزارهای پایه آرایش است که وظیفه یکدست کردن و پوشش دادن کامل پوست را به عهده دارد. کرم پودر ها مانند بوم نقاشی هستند که بقیه لوازم آرایشی برروی آن استفاده میشوند و به آن رنگ و لعاب میدهند. کرم پودر ها در رنگ ها و انواع مختلفی وجود دارند که میتوانید رنگ دلخواه خودتان را خریداری کنید و حتی رنگ پوست خود را با کرم پودر برنزه یا روشن کنید.

انواع کرم پودر

کرم پودرها از نظر بافت به دسته های مختلفی مانند پودری، استیکی، مایع و کرمی تقسیم میشوند که در ادامه توضیح میدهیم. از نظر ترکیبات نیز کرم پودرها میتوانند خاصیت های مختلفی داشته باشند. برای مثال کرم پودر مخصوص پوست های چرب، خشک یا حساس یا کرم پودرهایی که حاوی ضدآفتاب یا خاصیت ضد جوش هستند. این تنوع در انتخاب به شما اجازه میدهد تا به راحتی مناسب ترین کرم پودر مخصوص پوست خودتان را انتخاب کنید.

کرم پودر پوست چرب

کرم پودرهای مخصوص پوست های چرب معمولا بافت سبکی دارند تا به پوست اجازه تنفس بدهند و فاقد هرگونه مواد چربی و دارای ترکیباتی هستند که چربی های اضافه پوست را جذب میکند و اجازه نمیدهد پوست چربی زیادی تولید کند. معمولا این کرم پودرها دارای جلوه مات هستند و اجازه نمیدهند پوست به دلیل تجمع چربی ها برق بزند.

کرم پودر پوست خشک

کرم پودرهای مخصوص پوست های خشک بافت سنگین تری دارد و معمولا حاوی مواد آبرسان و رطوبت رسان پوست هستند. این کرم پودرها از خشکی و پوسته پوسته شدن پوست صورت جلوگیری میکنند و بافتی براق تر دارند.

کرم پودر پوست حساس

افراد با پوست حساس باید از کرم پودرهایی استفاده کنند که تا جای ممکن فاقد مواد شیمیایی و حاوی ترکیبات گیاهی است تا از التهاب و ایجاد حساسیت جلوگیری شود.

قیمت بهترین کرم پودر

کرم پودرها بر اساس حجم، کمپانی تولید کننده و ترکیبات مختلفی که دارند قیمت های متنوعی دارند. طبیعتا هرچه کرم پودر با کیفیت تر و دارای خاصیت های گوناگونی باشد قیمت بالاتری دارد. برای خرید بهترین کرم پودر خسیس نباشد و برای سلامت پوست خودتان از برندهای کاملا معتبر و کالاهای اصل خریداری کنید.