کراتین مو

کراتین مو

آنچه خواهید خواند:

 • کراتین چیست؟
 • کراتین کردن مو چیست؟
 • مراحل کراتینه مو
 • انواع کراتینه مو
 • کراتینه برزیلی
 • کراتینه احیایی مو
 • کراتینه ژاپنی
 • مراقبت های بعد از کراتین
 • عوارض کراتین مو
 • هزینه کراتینه مو
 • کراتینه درمانی چیست؟
 • کراتینه درمانی و گاز فرمالدهید
 • نکته های مهم در مورد کراتین مو
 • مراقبت بعد از کراتین مو
 • عوارض جانبی کراتین مو
 • سوالات متداول درباره کراتین مو

کراتین چیست؟

کراتین یک پروتئین رشته ای معجزه آسا است که 7 درصد از ساختار مو را تشکیل میدهد و بطور طبیعی در موها وجود داشته و نقش حفاظت از رطوبت که عامل اصلی جلوگیری وز موها است را به عهده دارد. کراتین مو با گذر زمان به دلایل مختلفی مانند قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید، محیط زیست، رنگ و دکلره مو و استفاده از محصولات شیمیایی از بین میرود.
آبراهام اسپرینکل، یکی از اعضای تیم خلاق مجتمع بین المللی کراتین می گوید: “کراتین ذاتاً با نفوذپذیری مو سر و کار دارد. بیشترین دلیل وز کردن مو، آسیب دیدگی و ژولیدگی موها بخاطر نفوذپذیری بیش از حد مو است.”
او می گوید: “روش های درمانی با کراتین جای خالی کراتین هایی که از بین رفتن را پر می کنند و در نتیجه جلوی خروج رطوبت گرفته شده و سلامتی مو بر میگردد. تصور کنید همان نقش بتونه کاری در گچکاری را دارد؛ سطح را صاف و صیقلی می کند.”
روش های درمانی با کراتین متنوع و مختلفی است که می توانید یکی از روش ها را انتخاب کنید، که در میان آنها روش کراتینۀ برزیلی محبوب ترین است. کراتینه درمانی در مقایسه با روش صاف کنندۀ مو بیشتر برای صاف و صیقلی کردن مو و کنترل کردن وز مو می باشد. در روش های صاف کننده هدف فقط یکدست کردن مو و صاف کردن فر آن می باشد.
اسپرینکل تایید می کند که: “با اینکه روش درمانی کراتین ممکن است در مقایسه با روش صاف کنندۀ مو کمتر باعث صاف شدن موها بشود، ولی نسبت به آن ساختار و سلامت مو را بیشتر حفظ می کند.” او می افزاید: ” برخلاف روش های صاف کنندۀ مو (که می تواند پیوندهای پروتئینی را به دلیل تغییر شکل ساختار مو به حالت صاف دائمی، از بین ببرد)، کراتینه درمانی به آنها آسیب نمی زند بلکه در عوض وز و خشکی مو را کاهش داده و سلامت را به مو برمی گرداند و موها را بدون اینکه ساختار طبیعی آن عوض شود، صاف و براق می کند. این ویژگی به شما امکان انتخاب می دهد که بنا به خواستۀ خود موها را با این روش صاف یا حالت دار کنید.”

کراتین کردن مو چیست؟

مواد کراتینه را به مدت دو تا سه ساعت بر روی تارهای مو قرار میدهند و کل موها را با آن پوشش میدهند این امر باعث نرمی و صافی مو میشود و به مدت دو تا سه ماه میتواند موها را صاف و نرم نگه دارد.
این روش درمانی قدرتمند و فوق العاده وقتی زیر نظر یک آرایشگر حرفه ای انجام شود، دوباره مو را سرشار از کراتین کرده که این کراتین به ساختار مو نفوذ کرده و در لایۀ بیرونی آن تثبیت می شود. این جریان منجر به ترمیم آسیب دیدگی موها می شود. اسپرینکل می گوید: “این محفوظ شدن رطوبت، ترمیم آسیب دیدگی و خردشدگی و بازسازی و تقویت موها که منجر به صافی، براقی و سلامتی بیشتر می شوند در مجموع بطور چشم گیری زمان رسیدگی به موها را نیز کاهش می دهد.”

مراحل کراتینه مو

قدم اول با شستشوی موها آغاز میشود و قبل از شروع مراحل کراتین موها را با شامپوی مناسب کاملا تمیز میشوریم و با استفاده از یک حوله تا حدودی رطوبت و خیسی موها را میگیریم. در قدم دوم و مرحله بعد مواد آماده شده کراتین را با توجه به مراحل و دستورالعمل ها و توصیه های مواد مصرفی کاملا بر روی موها میزنیم و اجازه میدهیم حدود یک ساعت بر روی موها باقی بماند تا تاثیر بالایی داشته باشد در این مدت زمان یک ساعت میتوان از سشوارهای سالنی برای سرعت بخشیدن به جذب کراتین روی مو استفاده کرد. در هنگام کراتین کردن به دلیل آزاد شدن مواد شیمیایی خطرناک به نام فرمالدهید باید در مقابل باد پنکه این کار انجام شود تا از سوزش چشم و مجاری تنفسی جلوگیری کند. مرحله سوم که بعد از گذشتن یک ساعت استراحت مو شروع میشود مراحل اتو کشی موها است که باید از اتو مو با درجه بالا استفاده شود تا نتیجه کار کامل باشد. و در مرحله و قدم آخر موها با شامپو بدون سولفات و ماسک موی مناسب بعد از عمل کراتین، شست وشو داده میشود تا مواد از لا به لای موها شسته و پاک شود. بعد از پایان کار موهای شما نیاز به سه روز قرنطینه دارد یعنی تا سه روز بعد از انجام کراتین نباید به موهای خود آب بزنید تا کراتینه حداکثر کارایی خود را بروی موهای شما اعمال کند.

عوارض جانبی کراتین مو

انواع کراتینه مو

همانطور که میدانید کراتین مو انواع بسیار مختلفی دارد که تفاوت آن ها در نوع و مقدار ترکیبات بکار رفته است. آرایشگران با توجه به نوع موی شما بهترین روش کراتینه را برایتان انتخاب میکنند. برای مثال موهایی که حساس و شکننده هستند برای جلوگیری از آسیب دیدن هنگام کراتینه، نیاز به کراتینی با کمترین مواد شیمیایی دارند. در ادامه رایج ترین روش های کراتین تراپی که مورد استفاده قرار میگیرد را معرفی میکنیم.

کراتینه برزیلی

کراتین برزیلی مناسب برای افراد با موهای بسیار زبر، فر، مجعد و شکسته است که در این روش، کراتینه وز موها را از بین میبرد و به موها حالتی ابریشمی و صاف میدهد. زمان انجام کراتینه برزیلی توسط یک آرایشگر حرفه ای تقریبا یک ساعت میباشد. در روش کراتینه برزیلی کراتینه مو حاوی فرمالدهید نیست و 3 تا 6 ماه میتواند ماندگاری داشته باشد.

کراتینه احیایی مو

در این نوع از کراتین وز موها گرفته میشود ولی حالت فر مو ها باقی میماند این روش مناسب افرادی است که از فر موهای خود راضی هستند و بیشتر جنبه درمانی دارد و باعث تقویت موها میشود. ماندگاری این روش میتواند حدودا 2 ماه باشد.

کراتینه ژاپنی

در سال 1990 روش کراتینه ژاپنی به دنیای مد و آرایشگری معرفی شد. از دیگر نام های کراتینه ژاپنی میتوان ریباندینگ، صافی ژاپنی و یوکو اشاره کرد و در تمامی این روش ها از یک تکنیک استفاده میشود. اعمال کراتینه ژاپنی حدود 3 الی 5 ساعت زمان میگیرد و ماندگاری آن بین 4 تا 8 ماه است که بستگی به میزان رسیدگی و مراقبت از مو نیز دارد. مواد استفاده شده در این روش حاوی اسید گلیکولیک است که باعث صاف شدن و لخت شدن مو میشود.

مراقبت های بعد از کراتین

پس از انجام هر نوع کراتینی نیاز است تا برای ماندگاری بیشتر کراتین، به نکاتی توجه کنید که در ادامه نام میبریم:
عدم شستشوی مو  48 تا 72 ساعت بعد از کراتین کردن مو
عدم استفاده و شنا در آب های دارای کلر که تاثیر مستقیم در از بین رفتن کراتین مو دارد.
استفاده از شامپوهای فری و فاقد سولفات که دوام و ماندگاری کراتین را افزایش میدهد.
استفاده از ماسک مو بعد از هر بار شستشو مو و حمام کردن ماندگاری کراتین را زیاد میکند.
استفاده از آب سرد برای شستشوی موها به ماندگاری کراتین کمک میکند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های کراتین مو حتما مقاله 18 نکته و راهکار ساده برای مراقبت از کراتین مو را مطالعه کنید.

عوارض کراتین مو

از جمله عوارض کراتینه میتوان به ریزش موها که بسیار بعد از کراتین شایع است اشاره کرد همچنین کراتینه میتواند باعث نازک تر شدن تارهای مو شود و شکستن مو را بعد از کراتین نمیتوان منکر شد.

برای اطلاع از نحوه جلوگیری از ریزش مو و راههای خانگی برای تهیه ماسک موهای خانگی ریزش مو کلیک کنید . ماسک موهای خانگی برای ریزش مو 

در صورت کلی نمیتوان انکار کرد که گرمای بالای اتو مو و مواد شیمیایی استفاده شده هیچ گونه ضرری برای موها ندارند. همچنین استنشاق فرمالدهید موجب سوزش چشم و گلو میشود و گاهی در مواقع شدید تر میتواند باعث خونریزی بینی شود و گاهی میتواند به دلیل آسیب به سیستم عصبی باعث ایجاد سردرد، آلرژی و حتی اختلال حافظه شود. در دوران بارداری حتی در سالن هایی که عمل کراتین انجام میشود قرار نگیرید و مادران باردار از کراتینه کردن مو صد در صد خودداری کنند.

هزینه کراتینه مو

میانگین قیمت کراتین مو در سالن ها و مناطق مختلف با توجه به نوع مواد درجه یک و دو استفاده شده فرق میکند ولی معمولا مبلغ کراتین با توجه به میزان بلندی و کوتاهی مو از 500 هزار تا گاهی 5 و 6 میلیون متغیر است.

کراتینه درمانی چیست؟

روش های درمانی با کراتین برای مهار کردن موهای وز شده استفاده می شود. این روش موهای شما را صاف نخواهد کرد ولی نرم و ابریشمی کرده و به آن درخشندگی می دهد.
در طول فرایند کراتینه کردن آرایشگر، شما از ترکیبی از مواد شیمیایی قوی استفاده می کند تا موهای شما با لایه ای از پروتئین (کراتین) پوشانده شود. این مرحله پوشش خارجی موی شما (محافظ لایۀ بیرونی) را غیر قابل نفوذ می کند تا از ورود و خروج رطوبت از موها جلوگیری کند. آرایشگر شما برای تثبیت و فعال کردن مواد کراتین، موها را بخوبی خشک کرده و سپس با اتو مو کار خود را بپایان می رساند.
این روش معمولاً حدود 1 الی 3 ساعت زمان می برد و حدود 3 الی 6 ماه نیز دوام می آورد. کراتینه درمانی با صاف کنندۀ شیمیایی که با زمان رشد مجدد موهای شما باقی می ماند متفاوت است.
اگر شما موهای زمخت و زبر یا نامرتبی دارید روش درمانی با کراتین می تواند بسیار مؤثر باشد.گرچه این روش نیز مانند روش های دیگری که از مواد شیمیایی قوی و حرارت زیاد استفاده می کنند، خطراتی برای مو دارد.

آیا کراتینه درمانی برای موهای شما مضر است؟

روش های درمانی با کراتین بسیار خوشایند و راضی کننده هستند، بویژه اگر موهای وز شده ای داشته باشید، و همۀ ما می دانیم که احساس رضایت از خودمان تا چه اندازه ای اهمیت دارد.
ولی اگر تصمیم به انجام این روش گرفتید، باید مواظب باشید. حرارت زیاد و مواد شیمیایی قوی که در کراتینه درمانی استفاده می شود، احتمال خشکی، شکنندگی و آسیب پذیری مو را بیشتر می کند. خصوصاً افرادی که موهای سالم و یا موهایی به رنگ های فانتزی دارند باید بسیار محتاط باشند. چرا که موهای حساس و آسیب پذیر آنها نمی تواند کراتینه درمانی را تحمل کند و در نتیجه به خرد شدن و شکستن موها می انجامد.
کراتین به خودی خود برای موها مضر و آسیب زا نیست. ولی روش های درمانی با کراتین برای تثبیت نهایی کار نیاز به اتو موی سرامیکی داشته که حداقل دمای آن 230 درجۀ سانتی گراد است.
شرکت ها و آرایشگاه هایی که کراتینه درمانی را ارائه داده یا این روش را به کار می گیرند اغلب ادعا می کنند که این روش سلامتی موهای شما را بهبود می بخشد. ولی این ادعا مطلقاً درست نیست. ممکن است موهای شما بعد از کراتینه درمانی سالم تر بنظر برسد، ولی دلیل آن این است که معمولاً موهای نرم و صاف نسبت به موهای وز شده و فر سالم تر به نظر می آید چرا که نور را بهتر منعکس کرده و در نتیجه درخشش بیشتری خواهد داشت.
اگر شما مقدار استفاده از دستگاه های حرارتی مثل سشوار یا اتومو را کاهش دهید، سلامت موهای شما به تدریج بهبود می یابد. همچنین شما بعد از انجام کراتینه درمانی ممکن است ترغیب شوید موهایتان را بطور پی در پی بشوئید چرا که بعد از کراتینه درمانی زمان مورد نیاز برای رسیدگی به موها بسیار کمتر می شود. همه میدانیم که شستن مکرر موها، ظاهر و سلامت آنها را بهتر می کند.

کراتینه درمانی و گاز فرمالدهید

روش های درمانی با کراتین اغلب با فرمالدهید همراه است. گرچه مواد کراتینه در عمل فرمالدهید ندارند (بدلیل اینکه فرمالدهید نوعی گاز است)، ولی تعدادی از عناصر تشکیل دهندۀ این مواد وقتی حرارت می بینند و یا با آب ترکیب می شوند، فرمالدهید آزاد می کنند. این عناصر شامل متیلن گلیکول، متاندیول، متانال و فرمالین می باشد.
این مواد شیمیایی در مسدود کردن منافذ بشدت مؤثر هستند. آنها عناصری هستند که موهای شما را نرم و بدون وز می کند. با این حال فرمالدهید به حساسیت زا و سرطان زا بودن معروف است. بنابراین تأکید می شود که احتیاط کنید. لازم به ذکر است که محصولات کراتینۀ بدون فرمالدهید نیز وجود دارند ولی قدرت و ماندگاری آنها کمتر است.

چطور می توانم موهایم را بطور طبیعی کراتینه کنم؟

کراتین بصورت طبیعی در سبزیجاتی مثل کلم پیچ، کلم بروکلی، پیاز، تره فرنگی و سیر وجود دارد. این سبزیجات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا سطح کراتین بدن تان بطور طبیعی افزایش یابد. جگر سیاه، ماهی، ماست و شیر کم چرب نیز منابع غذایی خوبی از کراتین هستند که می توانید در برنامۀ غذایی خود بگنجانید و رژیم غذایی سرشار از پروتئین داشته باشید. پیشنهاد میشود مقاله کراتین خانگی مو را مطالعه کنید.

نکته های مهم در مورد کراتین مو

کراتین برای کسانی که موهای وز شده داشته و می خواهند برای طولانی مدت موهایشان صاف و نرم و بدون فر باشد، فوق العاده است. اگر شما به دنبال این هستید که موی صاف شدۀ تان بعد از شستن دوباره به فر طبیعی برگردد، این روش برای شما مناسب نیست.

مراقبت بعد از کراتین مو

بعد از پایان این روش درمانی بلافاصله موهای خود را نشوئید تا مواد در موها تثبیت شود. شما همچنین باید از تماس زیاد با موها و یا بستن و جمع کردن آنها تا 3 روز بعد از کراتینه کردن بپرهیزید تا موها آسیب نبینند. اگر بعد از انجام این روش مراقبت های لازم را نداشته باشید، بیشتر از اینکه برای موها مفید واقع شود به آنها آسیب جدی وارد می کند. در روش های درمانی با کراتین اگر مراقبت بخوبی انجام نشود بخاطر وجود حرارت خیلی زیاد و مواد شیمیایی مورد استفاده باعث نازک شدن و آسیب پذیری موها شده و آنها را تضعیف می کند.

عوارض جانبی کراتین مو

گرچه کراتینه درمانی به مو آسیبی نمی زند، ولی اتو مو با درجۀ حرارت خیلی بالا می تواند این کار را بکند. برای انتخاب دمای اتو مو همیشه از اتو موی تیتانیومی حرفه ای که دارای تنظیم حرارت حرفه ای هستند استفاده کنید. با کمترین دما شروع کنید و اگر نیاز بود دما را افزایش دهید.
درمان های کراتینه می توانند تا 6 ماه دوام بیاورند ولی ممکن است برای همیشه روی مدل فر موی طبیعی شما  تأثیر بگذارد. برای حفظ نتیجۀ دلخواه باید از محصولات بدون سولفات برای موها استفاده کنید. موهای خود را داخل یک روسری (یا روبالشی) از جنس ساتن یا ابریشم بپیچید تا رطوبت بین موها محبوس شود. کراتینه درمانی ممکن است باعث خشک شدن موها زودتر از حالت عادی شود. شما می توانید عمر این درمان را با استفادۀ کمتر از شامپو زیاد کنید (با گذشت زمان استفادۀ زیاد از شامپو، کراتین را می شورد و می برد). می توانید بین فواصل استحمام خود از یک شامپو خشک با مواد طبیعی استفاده کنید تا موهایتان ظاهر تمیز داشته باشد.
یک آرایشگر حرفه ای موهای شما را دوبار با شامپو مخصوص قبل از کراتینه خواهد شست تا مطمئن شود مو کاملاً تمیز و بدون هرگونه مواد و رسوبات بوده و برای جذب تمام مواد کراتینه آماده است. سپس موهای مرطوب را به مواد کراتینه آغشته کرده و در همان حال آنها را شانه می کند. ( نکته: مواد کراتینه ممکن است کمی باعث خارش پوست سر بشود.) زمان مورد نیاز برای درمان کراتینه بستگی به فرمول مواد استفاده شده، ساختار موی شما و همچنین میزان پرپشتی مو دارد. معمولاً حدود 2 تا 4 ساعت زمان می برد. در مرحلۀ آخر حالت مو با کمک حرارت به ثبات بیشتر می انجامد. این کار اول با سشوار و بعد در نهایت با اتو مو انجام می گیرد تا مواد را تثبیت کرده و موها را مقاوم، مرطوب و مثل ابریشم نرم و صاف بکند.

نکات کراتین مو

کراتینه درمانی نیز مانند تمام روش های شیمیایی که برای مو بکار می رود، باید توسط یک متخصص انجام شود. شما همواره باید از متخصص خود درمورد هر نوع مقدمات ضروری که باید انجام پذیرد سؤال کنید. بهتر است قبل از کراتینه درمانی موها را رنگ نکنید چرا که مواد شیمیایی می تواند روی رنگ تأثیر گذاشته و آنرا تغییر دهد. در آخر باید مطمئن شوید که به مواد کراتینه حساسیتی ندارید. حساسیت داشتن به مواد ممکن است به سوزش پوست، خارش، سوزش چشم و بینی، سوزش گلو و آبریزش بینی منجر شود. نکتۀ جانبی اینکه روش های درمانی با کراتین برای خانم های باردار توصیه نمی شود.

فواید و مضرات کراتینه مو

کراتینه درمانی مزایای زیادی برای موها دارد :
زمان سشوار کشیدن و رسیدگی به مو را نصف می کند
از وز شدن مو در هوای شرجی جلوگیری می کند
پوشش بیرونی مو را نرم می کند
مو به سادگی ژولیده و بهم ریخته نمی شود
درخششی بی نظیر به مو میبخشد
روش درمانی با کراتین برای آنهایی که موهای وز شده دارند فوق العاده بوده و نسبت به سایر روش های صاف کنندۀ مو سالم تر است. کراتینه درمانی منفذ های موهای شما را پر کرده و آنها را کاملاً نرم می کند و از وز شدن آنها جلوگیری می کند. همچنین یکی از مزایای کلیدی و مهم کراتینه درمانی نرم کردن بی نهایت ساختار فر موی شما است.
اگر شما دائماً در حال اتو کشیدن و صاف کردن موهایتان هستید، این روش زمان رسیدگی به آنها را بطرز چشم گیری کاهش می دهد. از نظر درخشنگی مو، کسانی که موهای فر طبیعی دارند معمولاً هیچوقت درخششی روی موهای خود نمی بینند (موی فر کمتر از موی صاف نور را منعکس می کند). با کراتینه درمانی موهای شما درخشان تر بنظر خواهد آمد.

سوالات متداول درباره کراتین مو

اثر کراتینه درمانی تا چند وقت باقی می ماند؟

اثرات درمان با کراتین معمولاً باید زمانی بین 3 تا 6 ماه ادامه پیدا کند و این کاملاً بستگی به تعداد دفعاتی دارد که شما موهایتان را با شامپو می شوئید. توجه کنید که فقط از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید.

چند بار در سال می توانید بدون اینکه موها آسیب ببینند از این روش استفاده کنید ؟

اغلب سالی 2 الی 3 بار می توانید این درمان را بکار ببرید. این روش ها هزینۀ بالایی داشته و اثر هر کدام می تواند تا 6 ماه باقی بماند.

تفاوت بین روش درمانی با کراتین و صافی مو به روش ژاپنی چیست؟

تفاوت این دو بسیار زیاد است! صاف کردن مو به روش ژاپنی مثل کرم صاف کننده عمل می کند. روش ژاپنی ساختار موها را تا زمانی که ریشۀ مو بیرون بزند تغییر می دهد. اثر کراتین نهایتاً از بین می رود و ساختار مو همچنان تاحدی نرم باقی خواهد ماند، ولی شما هنوز هم میزان زیادی از ساختار طبیعیِ موهای خودتان را خواهید داشت.

آسیبی که روش درمان با کراتین به مو می زند چقدر است؟

روش های درمانی با کراتین الزاماً آسیب زننده نیستند. آنها توانایی تقویت موها را نیز دارند. ما با افزایش سن به مرور پروتئین کراتین موهایمان را از دست خواهیم داد و کراتینه درمانی می تواند کراتین از دست رفته را به مو برگرداند. در طول این روش وقتی به قسمت صاف کردن موها با اتو مو می رسیم، آنوقت است که ممکن است به موها آسیب برسد. صاف کردن مو با استفاده از اتو مو در طی این درمان برای تثبیت ترکیب واجب بوده و بستگی به وضعیت و جنس مو دارد. و این موضوع باید توسط آرایشگر شما تشخیص داده شود. برای شخصی که موهایش هایلایت است باید از درجۀ حرارت کمتر استفاده شده و موها کمتر با اتو مو در تماس باشد. برعکس کسی که موهایش طبیعی بوده و مستعد آسیب نیست می توان از اتو مو با حرارت بالا استفاده کرد.

روش درمانی با کراتین چیست و مراحل آن به چه صورت است؟

کراتین نوعی از روش صاف کنندۀ مو است که با پوشاندن عایقی از پروتئین بر روی پیاز مو آن را تثبیت و محکم کرده و آنرا درخشان و نرم می کند. این مراحل با توجه به جنس، طول و پرپشت بودن موها ممکن است بین 1 تا 3 ساعت به طول بیانجامد. قبل از شروع این روش درمانی موها را باید بطور کامل با شامپو شست تا هرگونه روغن و مواد باقی مانده روی مو از بین برود. زمانیکه مو را با شامپو شستید، آنها را به 4 دسته تقسیم کنید و از هر کدام از دسته ها به اندازۀ 1 و نیم الی 2 سانتی متر مو را جدا کرده و در همان حال که دستۀ مو را شانه می کنید، از ریشه تا نوک آنها را با مواد کراتین بپوشانید تا مواد به خوبی پخش شود. سپس موها را با سشوار حدود 75 درصد خشک کنید و دوباره کل موها را به چند دسته تقسیم کرده و هر قسمت را با سشوار و برس گرد مویی صاف کنید. وقتی مو کاملاً خشک شد، موها را در دسته های کوچک با اتو مو صاف کنید.

روش درمانی با کراتین چه نقشی در رنگ، درخشش و سلامت مو می تواند ایفا کند؟

این درمان موها را صاف و مرتب می کند. استفاده از این روش حتی بعد از رنگ کردن مو نیز فوق العاده است، چراکه رنگ مو را تثبیت کرده و موها را بطور باورنکردنی براق و درخشان می کند. هم خانم ها و هم آقایان می توانند از کراتینه درمانی برای موهای نامرتب و آشفتۀ خود استفاده کنند.

چه کسی بهترین گزینه برای استفاده از روش درمانی با کراتین است؟

این درمان برای هر کسی مناسب نیست. اگر شما موهای خشن و زمخت و وزی دارید، بهترین انتخاب تان کراتینه درمانی است، چرا که این درمان وز موها را از بین برده و آنها را نرم می کند. همچنین برای کسانی که موی فر خود را دوست ندارند و یا هر روز موهای خود را برای صاف کردن سشوار می کشند نیز کراتینه درمانی مناسب ترین گزینه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *