مقالات آرایشی

فرق میسلارواتر با تونر چیست؟

میسلارواتر چیست؟

میسلار واتر چیست و چه کاربردی دارد؟ با توجه به آلودگی های هوا و مواد آرایشی که در طول روز مورد استفاده قرار میدهیم قطعا برای اینکه پوست، شادبی و طراوت همیشگی خودش رو حفظ کنه باید روزانه از مراقبت های پوستی استفاده کنیم و روتین روزانه پوستیمون رو رعایت کنیم. باید در نظر داشته باشیم که برای حفظ شادابی پوستمون قطعا بعد از گذروندن روز و قبل از خواب حتما باید آرایش صورت رو کاملا پاک کنیم زیرا پاک نکردن آرایش موجب ایجاد جوش و لک و آکنه میشود و از تنفس پوست جلوگیری می کند و طراوت و شادابی پوست رو از بین می برد و باعث کدری پوست می شود. برای پاک کردن آرایش از دستمال های مرطوب و یا شوینده‌های پوستی، محلول‌های تمیز کننده و شوینده پوست که بیشتر بر اساس و پایه آب باشد استفاده کنید. یک انتخاب مناسب برای پاک کردن آرایش، یک محصول مناسب است که مواد آرایشی را بر روی پوست صورت پخش نکند و به راحتی آن را به خود جذب و پوست را تمیز نماید، می باشد. مواد آرایشی بر دو نوع معمولی و ضد آب هستند بعضی از میسلار واترها یا پاک کننده های آرایشی توانایی پاک کردن مواد آرایشی ضد آب را ندارند ولی برخی از آنها به راحتی این عمل را انجام میدهند.

آنچه خواهید خواند:

 • تفاوت بین تونر و میسلار واتر چیست ؟
 • تونر چیست؟
 • زمان استفاده از تونر ها چه زمانی است ؟
 • چرا باید تونر را در روتین پوستی خود قرار دهیم ؟
 • میسلار واتر چیست؟
 • ترکیبات میسلار واترها یا فرمول آن ها چیست ؟
 • میسل چیست؟
 • چرا باید از میسلار واتر ها استفاده کنیم ؟
 • مزایا استفاده از میسلار واتر چیست؟
 • کاربردهای میسلار واتر چیست؟
 • روش استفاده از میسلار واتر

تفاوت بین تونر و میسلار واتر چیست ؟

آرایش پاک کن ها یا همان میسلار واترها و تونرها هردو برای پاکسازی پوست مورد استفاده قرار میگیرند پس تفاوت بین این دو محصول چیست ؟

میسلار واترها برای پاک کردن آرایش صورت ،آرایش چشم و لب مورد استفاده قرار میگیرد.این محصول جایگزینی عالی برای روغن ها و لوسیون ها می باشد از میسلار واترها میتوان مستقیم بروی لب و چشم استفاده کرد ولی تونر ها برای پاکسازی پوست صورت از آلودگی ها و جمع شدن منافذ باز پوست و تنظیم ph  و چربی اضافی پوست استفاده میشوند و زمان استفاده از آن بعد از پاک کردن آرایش از صورت می باشد.

همچنین ساختار این دو محصول مراقبتی متفاوت است میسلار واتر ها برای پاک کردن آرایش، دارای ساختاری روغنی هستند پس بعد از استفاده از این محصول پوست چرب میشود و همین خاصیت به پاک کردن آرایش کمک میکند در صورتی که تونرها هیچ گونه ماده چرب و روغنی ندارند و برای آبرسانی و طراوت پوست مناسب هستند. با توجه به توضیحات کامل داده شده در آخر میتوان گفت روزانه میتوان در دو مرحله صبح و بعد از ظهر از تونر استفاده کرد.

تونر چیست؟

تونر یک محصول مراقبت از پوست با فرمولاسیون آبرسانی پوست میباشد که از ترکیباتی مانند گلیسیرین ،آنتی اکسیدان ها و اسیدها تهیه شده است. تونر ها با تنظیم ph  پوست و با جمع کردن منافذ باز پوست وهمچنین ازبین بردن سلول های مرده به طراوت و شادابی و همچنین آبرسانی پوست بسیار کمک میکنند همچنین تونرها با از بین بردن چربی های اضافی پوست به لطافت پوست کمک میکنند.

زمان استفاده از تونر ها چه زمانی است ؟

زمان استفاده از تونر بعد از پاک کردن آرایش با استفاده ازمحصولات آرایش پاک کن ها یا میسلار واتر ها  وهمچنین بعد از شستشوی صورت با استفاده از شوینده های پوستی مناسب نوع پوست میباشد.

چرا باید تونر را در روتین پوستی خود قرار دهیم ؟

تونر با بستن منافذ باز پوست و همچنین کنترل میزان چربی، پوست را آماده استفاده از محصولات آرایشی و مراقبتی پوست میکند وهمچنین خستگی ناشی از آلودگی ها و بی حالی پوست را تا حدود زیادی کاهش میدهد.

میسلار واتر چیست؟

یکی از مهمترین و بهترین راه های تمیزی و مراقبت پوست صورت، تمیز کردن پوست از هرگونه مواد آرایشی، آلودگی های روزانه، تعریق و چربی های اضافه است و چون به دلایل مختلف همیشه مواد شوینده و تمیزی پوست در دسترس نیست لذا میسلار واترها، بدون هیچ گونه عوارض جانبی بهترین انتخاب هستند. میسلار واتر یکی از انواع محصولات چندمنظوره مراقبتی پوستی می باشد که امروزه بسیار جایگاه ویژه ای در میان محصولات آرایشی پیدا کرده است. میسلار واتر آرایش صورت را کاملا پاک کرده و پوست ما را تمیز می‌کند. پس میسلار واترها می توانند جایگزین مناسبی برای شوینده های روغنی ،دستمال مرطوب ها و …. باشند برای تمام پوست ها میسلار واتر ها مناسب هستند و با کمی دقت در هنگام خرید و خوندن اطلاعات درج شده روی محصول به راحتی میتوانیم متوجه مناسب بودن یا نبودن میسلار واتر برروی پوست خود باشم. اکثر پزشکان و متخصصان پوست معتقد هستند روزانه دوبار باید پوست صورت شسته شده و کاملا پاکسازی شود این امر است که اکثر هنرپیشگان و خوانندگان مشهور با رعایت کردن این موضوع در ششمین دهه های زندگی نیز پوستی کاملا صاف و شاداب دارند.

ترکیبات میسلار واترها یا فرمول آن ها چیست ؟

میسلارها با استفاده از آب تصفیه شده و انواع مرطوب کننده ها مانند گلیسیرین و ذراتی به نام میسل ساخته شده است.

میسل چیست؟

ذرات محلول و معلق در آب که آبگریز هستند و به دلیل همین خاصیت جذب روغن و کثیفی ها را به عهده دارند پس میسلار واتر ها میتوانند علاوه بر پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست آلودگی های موجود در پوست را نیز پاک کنند و همچنین به مرطوب نگهداشتن پوست نیز کمک کنند.

چرا باید از میسلار واتر ها استفاده کنیم ؟

میسلار واترها توانایی پاک کردن میکروب ها و آلودگی های پوست را دارند و بعد از استفاده از آنها نیاز نیست برای تمیز کردن صورت از آب استفاده کرد پس میتوانند همانند تونرها عمل کنند و باعث پاکسازی پوست شوند.
به دلیل عدم استفاده از الکل ساختار بسیار ملایمی دارند همچنین میزان صابون های سنگین را از ترکیبات این محصول کاهش داده اند در نتیجه ایجاد خشکی یا جوش نمیکند.

چرا باید از میسلارواتر ها استفاده کنیم ؟

مزایا استفاده از میسلار واتر چیست؟

1- نیاز به آبکشی ندارد و به راحتی با استفاده از پدهای آرایشی و یا پارچه، آلودگی ها و مواد آرایشی را پاک می کند. 2- به دلیل عدم استفاده از الکل و محصولات شیمیایی هیچگونه ایجاد حساسیت و التهابی ندارد. 3- خاصیت لایه برداری ندارد و جز پاک کننده های ملایم می باشد. 4- استفاده آن آسان است و در هر شرایط میتوان از آن استفاده کرد.

کاربردهای میسلار واتر چیست؟

1- تمیزی و پاکسازی پوست صورت 2- پاک کننده لوازم آرایشی ضد آب 3- ایجاد طراوت و شادابی در پوست 4- تمیزی براش های آرایشی

معرفی چند نمونه از بهترین میسلار واتر ها:

روش استفاده از میسلار واتر

مقداری از محلول رو برروی پد آرایشی که ترجیحا از جنس کتان یا پنبه است بریزید و به آرامی به کل صورت خود بمالید به همین سادگی و سهولت همانطور که در پاراگراف های قبل گفتیم بعضی از میسلار واتر ها برای دور چشم و لب مناسب می باشند و هیچ گونه خطر و سوزشی در چشم و لب ها ایجاد نمی کنند فقط کافیه در هنگام خرید به اطلاعات در ج شده بر روی محصول توجه کنید. تا اینجا فکر می کنم کاملا متوجه شدیم که میسلار واتر چیست و چه کاربردی دارد، در ادامه مقاله خواص و کاربرد تونر ها رو برای شما توضیح میدیم و در آخر نیز تفاوت این دو محصول.

پاک کردن ریمل ضد آب

پاک کردن ریمل ضد آب می تواند بسیار دشوار باشد، زیرا به گونه ای طراحی شده است که در برابر آب مقاوم است و شستن صورت را به روشی بی فایده برای پاک کردن آن تبدیل می کند. اما هرگز نترسید! ریمل ضد آب را می توان با استفاده از محصولات تجاری و طبیعی به سرعت و به طور موثر پاک کرد. از آنجایی که ریمل ضدآب بسیار خشک کننده است و مژه ها را شکننده می کند، سعی کنید از آن فقط برای مواقع خاص استفاده کنید. ممکن است بتوانید برخی از این اثرات منفی را با استفاده از یک لایه ریمل معمولی و پوشاندن یک لایه ضد آب از بین ببرید.

پاک کننده آرایش چشم

محصولات زیادی در بازار وجود دارد که به طور خاص برای پاک کردن ریمل ضد آب طراحی شده اند. یک پاک کننده آرایش چشم ضد آب خوب، تمام بقایای ریمل را به سرعت، ایمن و موثر پاک می کند. اگر زیاد از ریمل ضد آب استفاده می کنید، سرمایه گذاری روی یک پاک کننده خوب قطعا ارزشش را دارد ( میسلار واتر ایوروشه ) . یک پاک کننده آرایش چشم مبتنی بر روغن را انتخاب کنید، که در آرایش ضد آب موثرتر خواهد بود. همیشه از محصولات ضد حساسیت استفاده کنید، حتی اگر پوست شما حساس نیست. مواد تشکیل دهنده محصولات ضد حساسیت کمتر برای پوست شما مضر هستند . از یک سواب پنبه ای یا پد برای استفاده از پاک کننده آرایش استفاده کنید. پلک های خود را ببندید و پد را برای چند ثانیه روی مژه های خود قرار دهید. سپس به سمت نوک مژه ها پاک کنید. این کار را تکرار کنید و در صورت نیاز از پدهای تازه استفاده کنید تا زمانی که همه محصولات پاک شوند و یک پد تازه تمیز بیرون بیاید

شامپو بچه

شامپو بچه می تواند در از بین بردن ریمل ضد آب موثر باشد. شامپوهای بچه معمولاً برای استفاده در اطراف ناحیه حساس چشم نسبتاً بی خطر هستند، زیرا اکثر برندها فاقد رنگ و عطر هستند و ضد حساسیت هستند. فقط از مقدار بسیار کمی از شامپو بچه استفاده کنید و آن را با پنبه مرطوب روی مژه های خود بمالید. از قرار دادن هر شامپوی کودک مستقیماً در چشم خودداری کنید. هرگز از شامپوهای معمولی استفاده نکنید، زیرا باعث تحریک چشم شما می شود. از پارچه یا پد مرطوب برای پاک کردن شامپو و ریمل بچه استفاده کنید.

کرم مرطوب کننده

صورت خود را با پاک کننده معمولی خود بشویید، آن را خشک کنید در صورت امکان از ماسک های صورت خانگی برای شفافیت و سلامت پوست خود استفاده کنید و سپس از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. اجازه دهید کرم برای چند دقیقه در پوست شما خیس بخورد قبل از اینکه آن را با یک دستمال تمیز کنید. کرم مرطوب کننده نباید روی پلک ها مالیده شود، بلکه باید با احتیاط روی مژه ها مالیده شود و پاک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *