مقالات آرایشی

اشتباهات آرایشی

اشتباهات آرایشی

استفاده از رژگونه نامطلوب، یا ابروهایی که با فرم صورت شما مناسب نیستند…. این اشتباهات آرایشی اغلب اتفاق می افتد! اما برای ما نه! ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه مانند حرفه ای ها آرایش کنید یادمان باشد قبل از آرایش در روتین برنامه های هفتگی خود استفاده از ماسک های مناسب صورت خود را قراردهیم و با استفاده از ماسک صورت های خانگی و یا ماسک صورت های اصل با برندهای شناخته شده پوستی لطیف و شفاف داشته باشیم. اشتباهات آرایشی، علاوه بر اینکه به زیبایی و جذابیت شما اضافه نمیکند بلکه از زیبایی شما کاسته و حتی میتواند سن شما را بالاتر نشان دهد در این مقاله شما رو با تعدادی از این اشتباهات آرایشی رایج آشنا میکنیم.

آنچه خواهید خواند:

 • 8 اشتباهات آرایشی رایج هنگام ریمل زدن
 • 9 اشتباه رایج در هنگام استفاده از کرم پودر
 • 12 مورد اشتباهات آرایشی رایج که آرایش شما را خراب میکند
 • لیزر و اصلاح موهای زائد صورت
 • روتین پوستی مناسب
 • استفاده از آبرسان یا مرطوب کننده پوست
 • انتخاب رژ لب
 • شستشوی براش و اسفنج های آرایشی
 • مصرف لوازم آرایشی بدون تاریخ
 • استفاده از یک نوع کرم پودر در تمام سن
 • استفاده نادرست از رژگونه
 • ابروهای پهن و پرنگ
 • رنگ نامناسب رژلب
 • مراحل آرایش صورت

8 اشتباهات آرایشی رایج هنگام ریمل زدن

اشتباه اول :
تند تند و به میزان زیاد ریمل زدن
برای داشتن مژه های زیبا و پرپشت نه باید به میزان زیاد و تند تند به مژه ریمل زد این یک اشتباه بزرگ است. گاهی با یک بار ریمل زدن میتوانید مژه های پرپشت و زیبا داشته باشید روش صحیح ریمل زدن به این شکل می باشد که یکبار به طور کامل به همه مژه ها ریمل بزنید و اجازه دهید تا خوب خشک شود سپش بعد از نگاه کردن در آیینه و اینکه چه قسمت هایی از مژه خالی مانده مجددا ریمل را تمدید کنید.
نکته:در حالت معمولی باید دو مرتبه یا نهایتا سه مرتبه ریمل روی هم زد و به مژه ها شکل داد.

اشتباه دوم :
انتخاب جهت نادرست برای ریمل زدن
جهت کشیدن فرچه بروی مژه بسیار مهم است بهترین حالت و جهت، برای کشیدن ریمل بروی مژه از انتهای مژه و ریشه به سمت نوک مژه است. بسیار جزیی در هنگام اینکار به دست لرزش دهید تا مژه ها از هم جدا و اصطلاحا دون دون شود.

اشتباه سوم:
ریمل نزدن به مژه های پایین
گاهی خانمها فکر میکنند استفاده و زدن ریمل به مژه های پایین تاثیری در زیبایی چشم و آرایش آنها ندارد شاید مژها های پایین زیاد و آنچنان به چشم نیاید ولی ریمل زدن به آنها تاثیر مستقیم و زیادی در جلوه و جذابیت چشم های شما دارد و زیبایی چشمهای شما را دو چندان میکند.

اشتباه چهارم:
استفاده مداوم و هر روزه از ریمل ضد آب
استفاده همیشگی و هرروزه ریمل ضد آب ازجمله کارها و اشتباهات آرایشی است که میتواند برای پوست و مژه ها خطرناک باشد. زیرا این ریمل ها به سختی پاک میشوند و در دراز مدت موجب حساسیت میشوند برای مصرف روزانه، از ریمل های معمولی که قابلیت شستشوی راحت دارند استفاده کنید.

اشتباه پنجم:
تند تند فرچه ریمل را به مواد داخل بطری ریمل آغشته کردن
چه یک بارچه ده بارفروکردن فرچه درون بطری فقط حجم مشخصی مواد را به مژه ها انتقال میدهد.زیاد فرو بردن فرچه تند تند در داخل بطری باعث نفوذ هوا به درون بطری شده و موجب خشک شدن ریمل میشود.

اشتباه ششم:
فراموش کردن فرچه و برس مژه
بعد از ریمل زدن حتما برای جلوگیری ازچسبیدگی مژه ها به هم از برس و یا شانه مژه استفاده کنید تا مژه ها را از چسبیدن به هم رها کند و  باعث حجیم تر شدن آنها شود.

اشتباه هفتم:
استفاده از فرمژه بعد از ریمل زدن
با استفاده از فرمژه بعد از ریمل زدن باعث شکستگی و خورد شدن مژه میشوید زیرا ریمل برروی مژه خشک میشود و با استفاده از فرمژه به راحتی شکسته میشود و از دیگر اشتباهات آرایشی است، در نظر داشته باشید زمان استفاده ازفرمژه قبل از شروع ریمل زدن است.

اشتباه هشتم:
ریمل های تاریخ گذشته
بزرگترین اشتباه استفاده از لوازم آرایش تاریخ گذشته است التهاب چشم،عفونت چشم،خشک شدن پوست ،سست شدن مژه ها همه ناشی از استفاده ریمل و لوازم آرایش تاریخ گذشته است. همیشه در هنگام خرید و استفاده به تاریخ انقضاء لوازم آرایش دقت کنید.ریمل های خود را سه تا شش ماه یکبارعوض کنید.

9 اشتباه رایج در هنگام استفاده از کرم پودر

1- استفاده نکردن از تثبیت کننده آرایش
برای ماندگاری بیشتر، تکمیل آرایش، ثابت ماندن آن و جلوگیری از عرق کردن و از بین رفتن آرایش و کرم پودر برروی صورت، باید از تثبیت کننده های آرایشی استفاده کنید. میتوانید از پودر فیکس یا اسپری های فیکس برای این کار استفاده کنید.

2-انتخاب کرم پودر با رنگ متفاوت از پوست
انتخاب کرم پودر روشن تر و یا خیلی تیره تر از رنگ پوست از جمله اشتباهات آرایشی است که متاسفانه بسیار در بین خانم ها رایج است. برای انتخاب رنگ کرم پودر باید نهایت دقت را به خرج داد تفاوت رنگ زیاد کرم پودر با پوست میتواند بسیار آزاردهنده باشد انتخاب رنگ خیلی روشن تر صورت را بیمار گونه و یا خیلی تیره تر صورت را آفتاب سوخته نشان میدهد. تست کرم پودر برروی پوست دست در هنگام خرید یکی از مشخص ترین اشتباهات است زیرا رنگ پوست بدن و پوست دست با پوست صورت کاملا متفاوت است. بهترین روش تست رنگ کرم پودر درهنگام خرید تست آن بر روی فک می باشد که کمک به انتخاب بهترین رنگ و مناسب ترین رنگ کرم پودر میکند.

3- استفاده نکردن از کرم پودر برروی گردن
برای یک رنگ شدن و یکدست شدن رنگ پوست صورت و گردن حتما بعد از زدن کرم پودر بروی صورت از اسفنج و یا برس کرم پودر استفاده کنید و کرم پودر را برروی گردن نیز بزنید تا یکدست شود و رنگ پوست گردن و صورتتان متفاوت نباشد.

4- انتخاب اشتباه کرم پودر و بالا نشان دادن سن
اگر پوست خشک دارید از آبرسان و یا از کرم های ضد چروک استفاده کنید تا بعد از استفاده کرم پودر پوست شما صاف و یکدست و جوان شود.

5- استفاده کانسیلر قبل از کرم پودر
درست است که کانسیلر برای پوشاندن سیاهی و تیرگی زیر چشم است ولی استفاده آن قبل از کرم پودر اشتباه است که متاسفانه خیلی ها از این موضوع بی خبر هستند. استفاده کانسیلر قبل از کرم پودر به دلیل جذب بالای پوست از کانسیلر یک چهره مصنوعی پیدا خواهید کرد. ابتدا صورت خود را با کرم پودر مناسب کاملا کاور کنید و سپس در قسمت هایی که لازم به استفاده کانسیلر هست از آن استفاده کنید اینکار بهترین راه برای پوشاندن عیوب و سیاهی های قسمت های مختلف صورت است.

6-فراموش کردن پرایمر
آرایش زیبا و بدون نقص قبل از شروع و قبل از هرکاری نیاز به یک زیرسازی مناسب دارد که پرایمر میتواند این مسئولیت را به عهده بگیرد. استفاده از پرایمر قبل از آرایش به داشتن یک آرایش بدون نقص کمک و همچنین ماندگاری آرایش را روی صورت زیاد میکند. با داشتن یک پوست صاف و یکدست میتونید از کرم پودر و آرایش صورت به نحوه عالی استفاده کنید

7- انتخاب زمان نامناسب برای کرم پودر زدن
بعد از استفاده از کرم مرطوب کننده اجازه دهید این کرم خوب جذب پوست شود سپس از کرم پودر استفاده کنید تا لطافت و زیبایی بیشتری به پوست دهد.

8- عدم استفاده از اسفنج و بیوتی بلندر
به هیچ عنوان برای پخش کردن کرم پودر از انگشت استفاده نکنید زیرا اصلا نتیجه خوب و زیبایی نخواهد داشت از اسفنج و یا پد مرطوب استفاده کنید و با حرکات ضربه ای آن را پخش کنید.

9- استفاده از حجم زیاد کرم پودر
بعضی از خانم ها فکر میکنند هرچقدر کرم پودر بیشتری به پوست بزنند علاوه بر اینکه آرایششون رو کامل تر و زیبا تر میکنند بلکه به پوشاندن لک و جای جوش و مشکلات پوستی آنها کمک میکند که این یک اشتباه بزرگ در هنگام آرایش کردن است. استفاده زیاد از کرم پودر برروی پوست، شما را از داشتن یک زیبایی طبیعی دور نگه میدارد و باعث ماسیده شدن کرم پودر برروی پوست صورت میشود و همچنین خط و خطوط و چروک های پوست را بیشتر نمایان میکند.

12 مورد اشتباهات آرایشی رایج که آرایش شما را خراب میکند

در هنگام آرایش رعایت نکاتی قبل و در هنگام آرایش رو باید در نظر بگیریم در ابتدا نکات مهم قبل از آرایش رو برای شما مشخص میکنیم.

لیزر و اصلاح موهای زائد صورت

قبل از شروع آرایش باید برای از بین بردن موهای زائد صورت روشی مانند وکس، اصلاح، تیغ، لیزر و … را انتخاب کنید، زیرا وقتی لوازم آرایشی را روی پوست دارای مو مصرف شود، علاوه بر نمایان شدن بیشتر مو، ظاهری بسیار زننده و زشت خواهد داشت زیرا مو سطح صاف پوست را از بین میبرد و آرایش نمیتواند درست روی صورت بنشیند.

روتین پوستی مناسب

اگر در مرحله اول شما دارای پوست سرحال و شاداب نباشید آرایش هیچ کمکی به شما نمیکند بلکه خستگی و آشفتگی پوست شما را بیشتر نمایان میکند به عنوان مثال اگر پوست خشک دارید استفاده از هر نوع کرم پودر و پنکیکی باعث پوست پوست شدن پوست شما میشود و جلوه زیبایی نخواهد داشت و یا استفاده از کرم پودر روی پوست پر جوش و کنترل نشده نیز از زیبایی شما میکاهد پس با توجه به نوع پوست خود حتما روتین پوستی خود را هر روزه رعایت کنید تا پوستی سلامت و شاداب داشته باشید.

استفاده از آبرسان یا مرطوب کننده پوست

استفاده از لوازم آرایشی بر روی پوست خشک بدترین تصمیم در هنگام آرایش است. برای داشتن آرایشی زیبا ابتدا از نرم کننده مناسب، بر روی پوست خود استفاده کنید تا پوست لطیف شود سپس شروع به آرایش کنید با این روش آرایش زیباتری خواهید داشت و آرایش روی پوست نمیماسد و پوسته پوسته نمیشود.

انتخاب رژ لب

رژ لب نیز مانند کرم پودر باید مناسب با رنگ پوست شما باشد در هنگام انتخاب رژ لب از تست رژ بروی دست خود اجتناب کنید زیرا رنگ پوست دست و صورت باهم متفاوت هستند پس از یک براش برای تست رنگ رژ بروی لب استفاده کنید و سپس تصمیم به خرید بگیرید.

شستشوی براش و اسفنج های آرایشی

از دیگر اشتباهات خانم ها نشستن و یا دیر شستن براش، اسفنج و بیوتی بلندرهای آرایشی است با این کار مکان مناسبی را برای رشد باکتری ها آماده میکنید که این برای پوست و سلامت پوست شما بسیار مضر است.

مصرف لوازم آرایشی بدون تاریخ

در ابتدا استفاده از لوازم آرایش تاریخ گذشته پایداری کمتری بروی پوست دارند و دیگر آن جلوه زیبایی اولیه را نخواهند داشت و مهم ترین قسمت در توضیح استفاده از لوازم آرایش منقضی شده این است که محصولات آرایشی با فاسد شدن، مولکول های آنها شکسته میشود در نتیجه باعث ایجاد آسیب های جدی، خشکی و التهاب پوست میشوند و با رشد باکتری ها ممکن است به چشم و دهان انتقال پیدا کنند و بیماری های زیادی را ایجاد کنند. عوارض ناشی از استفاده از لوازم آرایش با تاریخ گذشته میتواند باعث التهاب پوست، کدر شدن رنگ پوست، چروک شدن دور چشم، قرمزی و سوزش و خارش چشم، آسیب به مژه و……

شستشوی براش و اسفنج های آرایشی

از دیگر اشتباهات خانم ها نشستن و یا دیر شستن براش، اسفنج و بیوتی بلندرهای آرایشی است با این کار مکان مناسبی را برای رشد باکتری ها آماده میکنید که این برای پوست و سلامت پوست شما بسیار مضر است.

استفاده نادرست از براش یا اسفنج های آرایشی

از جمله اشتباهات دیگر در بین خانم ها در هنگام آرایش استفاده از بیوتی بلندر و یا اسفنج خشک برای مالیدن کانسیلر و یا کرم پودر است. اسفنج خشک هیچ تاثیری در جذب بهتر کرم پودر ندارد و هیچ کمکی به داشتن آرایش ملایم و طبیعی نمیکند حتما اسفنج کرم پودر یا کانسیلر خود را خوب خیس کنید و سپس آب آن را به خوبی فشار دهید و در هنگام استفاده از حرکات ضربه ای برای زدن کرم پودر و کانسیلر استفاده کنید.

استفاده از یک نوع کرم پودر در تمام سن

کرم پودری که در سن 20 سالگی استفاده میکردیم قطعا برای سن 40 سالگی ما مناسب نیست. پس با توجه به گذشت سن، نوع و رنگ کرم پودر خودتون رو تغییر بدید. در سن 20 سالگی پوست نیاز به کاور و پوشش دهی بالا ندارد ولی در سن 30 یا 40 سالگی قطعا ما به کرم پودری نیاز داریم که کاور بیشتر و بالاتری داشته باشد.

استفاده نادرست از رژگونه

رژ گونه را برروی برجستگی گونه استفاده نکنید. رژ گونه را به گودی گونه بزنید و خوب به خورد پوست دهید همچنین انتخاب رنگ رژ گونه باید مناسب با پوست، رنگ کرم پودر و رژ لب شما باشد.

ابروهای پهن و پرنگ

ابروها قاب چشم ها و زیبایی صورت هستند پس با استفاده از مداد ابروی زیاد و یا رنگ های تند این قاب زیبا را از بین نبرید. متناسب با چشم ها و بزرگی و کوچکی صورت خود اندازه مناسب برای ابروهای خود انتخاب کنید یک ابروی پهن و پررنگ حتما زیبا نیست.

رنگ نامناسب رژلب

رژ لب این کامل کننده و زیبایی اصلی آرایشی که با انتخاب رنگ نامناسب میتواند کل زیبایی و زحمت یک آرایش تکمیل را از بین ببرد. مناسب رنگ پوست و حتی رنگ لباس خود یک رژ لب انتخاب کنید برای افراد با پوست سبزه گاهی یک رژ لب تیره میتواند زیبایی آرایششان را از بین ببرد.

مراحل آرایش صورت

سایه فونداسیون

انتخاب یک سایه زیرسازی نادرست اغلب یک مرز واضح و نامناسب در اطراف صورت شما ایجاد می کند. رنگ خیلی تیره نیز می تواند اثر پیری داشته باشد و شبیه ماسک به نظر برسد. رنگی را انتخاب کنید که با پوست شما هماهنگ باشد! رنگ خود را در امتداد خط فک پایین خود آزمایش کنید. سایه مناسب با پوست شما ترکیب می شود و به سختی قابل مشاهده است.

کانسیلر قبل از استفاده از کرم پودر

هنگام استفاده از اسلحه مخفی مورد علاقه ما( کانسیلر) باید به چند نکته توجه داشت: اول اینکه کانسیلر باید بعد از کرم پودر استفاده شود، نه قبل از آن. هنگام استفاده از آن، مطمئن شوید که بیش از حد استفاده نکنید – فقط در نقاطی که نیاز به پوشش دارند استفاده کنید. باید به خاطر داشته باشید این است که همیشه از کانسیلری استفاده کنید که یک درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد. کانسیلر حاوی رنگدانه بیشتری نسبت به کرم پودر است و پوشش بهتری روی نقاط تیره مانند حلقه های تیره ایجاد می کند و مناطق سایه مانند بینی و گوشه های دهان را روشن می کند.

اشتباهات آرایشی کانسیلر قبل از کرم پودر

استفاده کم از کرم پودر

استفاده نادرست از پودر (کانتور، برنزه یا رژگونه) می تواند چهره شما را غیرطبیعی جلوه دهد و در نتیجه ظاهری خشن و کدر داشته باشد. چگونه این کار را به درستی انجام دهید: با استفاده از پودر در قسمت پشتی گونه های خود شروع کنید، به سمت جلو و به سمت بالاترین نقطه حرکت کنید. پودر باقیمانده در برس را روی پیشانی و استخوان گونه خود بمالید

کادر دادن به ابرو

ابروها برجسته ترین قسمت های صورت ما هستند و متأسفانه اشتباهات آرایشی بسیاری در آنجا رخ می دهد. وقتی صحبت از ابروها می شود، رایج ترین اشتباه آرایشی، زاویه دار کردن آنها است. در عوض، هنگام انتخاب سایه، به سراغ رنگی بروید که با رنگ موی طبیعی شما مطابقت داشته باشد. علاوه بر این، قوس ابروهای شما باید به گونه ای شکل داده شود که با شکل صورت شما متضاد باشد، یعنی ویژگی های تیز و زاویه دار صورت نیاز به قوس ملایمی دارند. برای اینکه بفهمید از کجا باید ابروهای خود را شروع کنید، مداد خود را در یک موقعیت عمودی در کنار سوراخ بینی خود قرار دهید (به راهنمای ابروهای ما مراجعه کنید)، سپس به سادگی خط طبیعی ابروهای خود را از اینجا دنبال کنید.

اشتباهات آرایشی کادر دادن به ابرو

زدن سایه چشم با برس اشتباه

بهتر است از یک برس مخصوص سایه چشم برای زدن سایه چشم استفاده کنید. آنها نرم هستند و برس های بلندی دارند که ترکیب آن ها را آسان می کند و هیچ لبه های زبری از خود باقی نمی گذارد. به یاد داشته باشید: هر سایه چشمی مناسب هر رنگ چشمی نیست. راهنمای ما را کشف کنید و با سایه چشم مناسب برای رنگ چشم خود، ظاهری عالی پیدا کنید.

کنج لب

زمانی که لبه های لب شما به خوبی مشخص نشده باشد، می تواند باعث شود که لب های شما نازک تر از آنچه هستند ظاهر شوند. راه درست برای انجام این کار این است که خط لب خود را درست خارج از خطوط طبیعی لب های خود، تا گوشه های دهان خود بزنید. هنگام انتخاب رنگ، مطمئن شوید که خیلی روشن یا خیلی تیره نباشد. رنگ باید با رژ لب شما یکی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *