رنگ مو

ترکیب رنگ برای موهای سفید

آموزش رنگ کردن موهای سفید

بهترین روش های پوشاندن موهای سفید

I looked at my mother, she was the most beautiful woman with white hair

اگر قصد رنگ کردن موهای سفید خود را دارید و نمیدانید از چه رنگ مویی باید استفاده کنید اجازه بدهید در همین آغاز بهترین پاسخ را به شما بدهیم، رنگ طبیعی موهای خودتان! بهترین رنگ مویی که برای پوشاندن موی سفیدتان میتوانید استفاده کنید همان رنگ طبیعی موهایتان است که اگر موهای تیره داشته باشید حتی نیازی به استفاده از دکلره نیست و میتوانید به راحتی موهایتان را رنگ کنید و از شر سفیدی ها خلاص شوید. اگر موهایتان کاملا سفید شده است خبر خوب این است که بدون نیاز به استفاده از دکلره میتوانید موهای خودتان را به هر رنگی که دوست دارید در بیاورید. همچنین هر 3 الی 6 هفته یکبار (بسته به سرعت رشد موهایتان) میتوانید ریشه های موی خود را رنگ کنید تا سفیدی های تازه درآمده وقتی برای نمایش دادن خودشان نداشته باشند.

پوشاندن موهای سفید جلوی سر

روش مردانساژ

در صورتی که اطراف شقیقه و حدودی از لابه لای مو سفید است (حدود 20 درصد از مو) این روش میتواند موثر باشد به این صورت که در ابتدا مقداری از اکسیدان شماره 2 و یا 3 را بروی قسمت های سفید مو بمالید و بعد از گذشت حدود 15 دقیقه مواد را با حوله یا پنبه پاک کنید (دقت کنید به هیچ عنوان با آب شستشو ندهید) بعد از این مرحله مو آماده برای رنگ پذیری بهتر است و در این مرحله شما رنگ مورد نظر را با اکسیدان شماره 6 مخلوط کنید و به موها بمالید. در این روش رنگدانه های مو یا همان کوتیکول های مو باز میشود و آماده رنگ پذیری میشود.

روش شامپو شیمیایی

اگر مقدار و میزان سفیدی موهای شما از 20 درصد بیشتر است و تصمیم دارید موهای خود را به پایه 7 برسانید باید از این روش استفاده کنید.
طرز تهیه مواد شامپو شیمیایی: یک پیمانه اکسیدان 6 درصد را با یک پیمانه شامپو، ترجیحا شامپوی سبک مانند شامپو بچه به همراه یک پیمانه پودر دکلره را کاملا با هم مخلوط میکنیم و روی کل مو میمالیم و به مدت 10 دقیقه اجازه میدهیم تا برروی مو باقی بماند در این مدت موها را ماساژ میدهیم و سپس با آب کاملا آبکشی کرده و خشک میکنیم و در مرحله آخر رنگ موی مورد نظر خود را به مو میمالیم. در این روش که حاوی یک دکلره قوی است، باید شامپوی شیمیایی درست شده را از ریشه تا نوک مو زده شود و باید دقت کنید زمان مکث و استراحت نباید از 10 دقیقه بیشتر شود.

روش رنگدانه مصنوعی، پیگمنت تراپی یا القایی

اگر رنگ انتخابی شما مثلا رنگ شماره 6 است رنگ شماره 6 فوق طبیعی را انتخاب کنید سپس این رنگ را با آب مقطر مخلوط کرده و برروی موها بمالید و اجازه دهید 20 دقیقه بروی موها بماند سپس بعد از گذشت 20 دقیقه رنگ را از روی موها پاک کنید. دقت کنید نباید شسته شود با حوله یکبار مصرف و یا پنبه پاک کنید. سپس مجددا همان رنگ شماره 6 را با اکسیدان شماره 6 درصد به موهایتان بزنید و اجازه دهید بعد از گذشت 45 دقیقه مکث، موهایتان کاملا رنگ بگیرید و سپس بشورید به این روش دانه مصنوعی و یا پیگمنت تراپی میگویند.

 شاید برای شما مفید باشد: نکات رنگ مو

 شاید برای شما مفید باشد: رنگ مو در خانه

استفاده از ریمل مو

اگر می خواهید فقط چند تار موی سفید را بپوشانید، از ریمل مو استفاده کنید. ریمل مو یک راه حل موقت برای پنهان کردن موی سفید است. از ریشه ها شروع کرده و با دقت به سمت ساقه مو شانه کنید. اینکار دقیقاً مانند ریمل زدن مژه هایتان انجام می شود. اسپری رنگ مو، کف رنگ مو(موس) و رنگ موی پودری همگی باعث پوشش موقت می شوند. شما می توانید آنها را با یکبار شستن از روی مو پاک کنید. این محصولات را می توانید از داروخانه ها یا مغازه های آنلاین خریداری کنید. آنها تا زمان شستشوی بعدی یا خیس شدن مجدد موهایتان روی مو باقی خواهند ماند. این کار راه حلی فوق العاده برای زمانی است که شما فقط چند عدد موی سفید داشته و نمی خواهید کل موهایتان را رنگ کنید. اگر هیچ یک از این محصولات دم دستتان نیست، ریمل معمولی مژه نیز همان کار ریمل مو را انجام می دهد.رنگی را که به رنگ موی طبیعی شما نزدیک تر است انتخاب کرده و به هر قسمت سفیدی از مو که می خواهید بپوشانید جدا جدا برس ریمل را بکشید.

استفاده از حنا برای موهای سفید

اگر رنگ موی طبیعی شما آجری یا خرمایی است، برای رنگ کردن آن از حنا استفاده کنید. پودر حنا و آب را با هم مخلوط کرده، سپس بگذارید به مدت 10 الی 12 ساعت در کناری بماند. بعد آن را به موهای خود بزنید. از ریشه ها شروع کرده و به سمت ساقۀ موها بیایید. 1 الی 4 ساعت صبر کرده و بعد موها را با آب سرد بشوئید. شما می توانید حنا را از داروخانه، عطاری، مغازه های آرایشی یا بصورت آنلاین تهیه کنید. حنا بعد از تقریباً 4 ماه بطور طبیعی کم رنگ و نهایتاً محو می شود. و تنها قادر است موهای شما را با اختلاف چند درجه از رنگ آجری یا خرمایی رنگ کند. شدت این رنگ ها به اینکه چه مدت حنا روی موها می ماند بستگی دارد. برای کسانی که به مواد شیمیایی در رنگ موها حساسیت و آلرژی دارند، حنا یک جایگزین مناسب خواهد بود.

نکات مهم رنگ کردن موی سفید

بهترین گزینه برای رنگ کردن موی سفید، سری رنگ های نچرال است که با حرف N مشخص میشوند، زیرا این گروه از رنگ ها ماندگاری بیشتری دارند و جز رنگ های اصلی محسوب میشوند. رنگ هایی که با حرف N به همراه شماره دو صفر (00) آغاز میشوند، سوپر نچرال و فوق طبیعی هستند که ماندگاری بالا و عالی دارند.

در انتخاب رنگ دقت کنید و سعی کنید رنگ های گرم مانند عسلی، شکلاتی و طلایی انتخاب کنید زیرا موهای سفید خود سایه روشن سرد دارند و با انتخاب رنگ های سرد مانند نقره ای وخاکستری ممکن است رنگ موهای شما بسیار سرد و بی روح شود.

در انتخاب اکسیدان دقت کنید یک اکسیدان مناسب برای رنگ کردن موی سفید اکسیدان شماره دو یا همان 6% است زیرا ایجاد دو رنگی در مو نمیکند و هم چون ضعیف تر است باعث دوام بیشتر رنگ برروی موها میشود.

هرچه میزان سفیدی موی شما بیشتر باشد باید از درصد بالاتری رنگ طبیعی در ترکیب خود استفاده کنید.

شاید برای شما مفید باشد:  نکات کلیدی رنگ کردن مو

شامپو رنگ برای موهای سفید

چه رنگی سفیدی مو رو میگیره

برای ترکیب نوع رنگ خود از یک متخصص راهنمایی و کمک بگیرید.
دستکش و پیشبند مخصوص بپوشید زیرا رنگ پاشیده شده بر روی لباس را نمیتوان پاک کرد.
در صورت رنگ کردن تمام رنگ مو از ساقه شروع کنید و سپس ریشه موها را رنگ کنید.
بعد از آغشته شدن تمام مو به رنگ، موها را با کلاه یکبار مصرف بپوشانید.
در فاصله زمانی که به موها استراحت داده اید تا رنگ بگیرد موها را چند بار چک کنید زیرا ممکن است با توجه به جنس موهای شما، رنگ نیاز به مدت کمتری استراحت و مکث داشته باشد.
بعد از گذشت مدت زمان در نظر گرفته شده موها را شستشو دهید و از نرم کننده مناسب استفاده کنید. توصیه میشود در اولین مرحله شستشوی مو بعد از رنگ کردن از شامپو استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث از بین رفتن رنگ مو شود.

بهترین رنگ برای موهای سفید

رنگ روشن برای موهای سفید بدون دکلره

طبیعی۸: ۱/۲
شکلاتی۵: ۱۰سانت
سه صفر: ۱۰سانت
دودی۷: ۱/۲
واریاسیون دودی: ۲سانت
واریاسیون نقره ای: ۲سانت
اکسیدان ۹ درصد

رنگ دودی برای موی سفید

طبیعی۵: ۱/۲
دودی۶: ۱/۲
زیتونی۴: ۵ سانت
واریاسیون دودی: ۳ سانت
واریاسیون آبی: ۳سانت
اکسیدان ۶ درصد

رنگ نسکافه ای برای موی سفید بدون دکلره

شکلاتی۵: ۱/۲
دودی۷: ۱/۲
طلایی۶: ۱/۲
واریاسیون آبی: یک بند انگشت
واریاسیون نقره ای: ۲ سانت
اکسیدان ۶ درصد

رنگ موی شرابی متوسط برای موهای سفید بدون دکلره

طبیعی۵: ۱/۲
شرابی۶: ۲/۳
ماهاگونی۶: ۵سانت
واریاسیون نقره ای: ۳سانت
اکسیدان۶ درصد

رنگ فندقی برای موی سفید بدون دکلره

شکلاتی۵ : ۰.۵ سانت
دودی۶: ۱/۳ سانت
ماهاگونی ۵: ۳سانت
طبیعی ۳: ۳سانت
واریاسیون نقره ای: ۳سانت
واریاسیون قرمز: ۰.۵ سانت
اکسیدان ۶ درصد

رنگ موی ماهاگونی برای موهای سفید بدون دکلره

طبیعی۵: ۱/۲
ماهاگونی۶: ۲/۳
واریاسیون نقره ای: ۳سانت
اکسیدان ۶ درصد

 شاید برای شما مفید باشد: اسکراب چیست؟

دلایل سفیدی مو

ژنتیک

از جمله عوامل اصلی در سفیدی موها ژنتیک است ژنتیک یا عوامل ارثی در سن خاصی باعث میشود روند سفیدی مو را تجربه کنیم.

استرس

شوک های عصبی ،اضطراب و نگرانی تاثیر مستقیم و چشمگیری در رنگدانه های ملانوسیت مو دارند و باعث سفید شدن سریع مو میشوند.

مشکلات هورمونی

در این مورد خانمها بیشتر تحت تاثیر قرارمیگیرند و مشکلات هورمونی درخانمها بیشترباعث سفیدی مو میشود زیرا نوسانات هورمونی بیشتری دارند .ترشح هورمون های غدد تیروئید و هیپوفیز تاثیرمستقیم و زیادی درسفیدی زودهنگام مو دارند.

رژیم غذایی نامناسب

استفاده زیاد و بیش از حد معمول از نوشابه های گازدار، کافئین و کاکائو و قهوه مستقیما ملانوسیت های مو را تحت تاثیر قرار میدهد و با تولید رادیکال های آزاد به تسریع سفیدی مو بسیارکمک میکند.

بیماری

برخی بیماری ها مانند کم کاری تیروئید، بیماری های قلب و عروق، کم خونی مزمن و بیماری های خود ایمنی در روند سفیدی مو موثر هستند

آسیب زدن به مو

قرارگرفتن در معرض مستقیم نور خورشید به مدت طولانی، مصرف دخانیات مانند سیگار و قلیان، استفاده از رنگ های مضر شیمیای برای رنگ مو و استفاده از شوینده های نامعتبر و مضر

موی سفید زیباست!

برای دوری از فشار و استرس ناشی از تلاش برای مخفی نگه داشتن موی سفید خود، آنها را با آغوش باز بپذیرید. با اینکه آقایان و خانم های زیادی انتخابشان پوشاندن موی سفید است، ولی نهایتاً این یک تصمیم شخصی بوده و اگر شما دوست ندارید الزامی به پنهان کردن آنها نیست. داشتن موی سفید درحال تبدیل شدن به عاملی برای جلب توجه می باشد که بسیاری از افراد مشهور از آن استقبال کرده و زیبایی طبیعی خود را همانند سن خود پذیرفته اند. برای مدتی سعی کنید موهای سفیدتان را نپوشانید تا ببینید چه احساسی به آنها خواهید داشت. شاید باعث شود بیشتر از هر زمان دیگری اعتماد به نفس داشته باشید! انتخاب بین پنهان کردن موهای سفید یا رها کردن آنها به حال خود یک تصمیم کاملاً شخصی است و شما باید بر اساس احساسی که نسبت به وجود آنها دارید این تصمیم را بگیرید. هر آنچه را که به شما حس خوب می دهد انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *