مقالات آرایشی

آرایش نود چیست؟

آرایش نود

آنچه خواهید خواند:

  • آرایش نود چیست؟
  • آرایش نود مناسب چه کسانی است؟
  • آموزش آرایش نود دخترانه
  • آموزش آرایش نود
  • آرایش چشم پف دار و پلک افتاده
  • آموزش سایه زدن چشم

آرایش نود چیست؟

آرایش نود یا Nude یکی از سبک های آرایش است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و باعث شده آرایش های غلیظ و پر رنگ تقریبا از رده خارج شوند. در آرایش نود تنها از رنگ های نود که بر پایه بژ و کرم قرار دارند استفاده میشود و رنگ های جیغ و پر رنگ استفاده نمیشود. لوازم آرلایشی که در آرایش نود استفاده میشود معمولا هم رنگ پوست شما و ملایم باید باشد. در اصل در آرایش نود شما با کمترین استفاده از رنگ ها به صورت خود حالتی زیبا، شیک و کاملا طبیعی میدهید. به صورت کلی هرچه آرایش نود شما حرفه ای تر باشد، تشخیص آن نیز باید سخت تر باشد و تقریبا مانند گریم است. هدف اصلی آرایش نود نحافظت و رسیدگی مناسب و کامل به پوست است تا نیازی نباشد با آرایش جوش ها و مشکلات پوستی را پنهان کنید. بلکه با استفاده از آرایش ملایم به پوستتان اجازه نفس کشیدن و درخشیدن بدهید. پس اگر از طرفداران آرایش نود هستید بدانید که مهم ترین ماموریت شما رسیدگی کامل به پوستتان است.

آرایش نود مناسب چه کسانی است؟

آرایش نود برای تمامی افراد مناسب است اما نوع آرایش نود و رنگ های استفاده شده به رنگ پوست شما بستگی دارد و باید از نزدکی ترین رنگ ها نسبت به رنگ پوستتان استفاده کنید. همچنین آرایش نود برای هر مراسم و مکانی مناسب و قابل استفاده استو داشتن آرایشی ملایم با لباس های مجلسی حتی اگر شلوغ باشند میتوانند استایل شما را شیک و گران قیمت کنند.

آموزش آرایش نود دخترانه

یکی از مهم ترین مراحل انجام هر سبک آرایشی زیرسازی و آماده کردن پوست صورت است. ابتدا صورت خود را کاملا شست و شو دهید و سپس از پرایمر برای یکدست کردن پوست صورت و میزان کردن مقدار چربی پوست استفاده کنید. پرایمر باعث میشود که آرایش شما دوام بیشتری داشته باشد و آرایش به خوبی روی پوستتان پخش شود. سپس از کانسیلر برای از بین بردن تیرگی های زیر چشم استفاده کنید. به پلک چشم ها پرایمر و کرم پایه بزنید. شما همیشه باید قبل از هرگونه آرایش چشمی از یک پرایمر جامد برای پلک استفاده کنید. پرایمر به شما کمک می کند تا آرایش تان برجسته شده و جلوۀ خوبی داشته باشد و میزان پاک شدن آرایش در طول روز را به حداقل می رساند. می توانید پرایمر جامد را با انگشتان خود به پلک چشم تان بزنید. سپس به آرامی پرایمر را روی پوست پخش کنید. قبل از استفاده از پرایمر دستان خود را بشوئید. اگر پرایمر ندارید، می توانید بجای آن از کانسیلر استفاده کنید. اگر از کانسیلری با پیگمنت بالا و غلظت زیاد استفاده کنید، تأثیر آن مانند پرایمر خواهد بود.

آموزش آرایش نود

برای رژگونه سعی کنید از رژگونه ای که نزدیک ترین رنگ به پوستتان را دارد استفاده کنید و سمت رنگ های قرمز و صورتی پر رنگ نروید.

آرایش ابروی نود : با برس زدن ابرو ها شروع کنید. آنها را با یک برس ابروی تمیز برس بزنید. با حرکات سریع آنها را برس بزنید تا موهای چسبیده بهم ابروها را جدا و مرتب کند. اگر بین ابروها نقاط خالی وجود دارد، آنها را با مداد ابرو پر کنید. ولی زیاده روی نکنید. نباید ابروها خیلی تیره یا پر جلوه به نظر بیایند. فقط نقاط و قسمت های خالی را مداد بکشید. همیشه ابرو ها را به سمت رویش طبیعی خود برس بزنید. با یک مداد ابروی تیره، روشن یا خاکستری داخل ابروها را پر کنید. رنگی را انتخاب کنید که با رنگ ابروی طبیعی شما هماهنگ باشد. قرار نیست طرح یا رنگ ابرو خیلی عوض شود. باید کاری کنید تا طبیعی جلوه کند.

آرایش لب نود : قبل از آرایش لب، لب ها را لایه برداری کنید و از بالم لب و ویتامین لب استفاده کنید تا پوسته های مرده لب برداشته شود و سطح یکدست و صاف روی لب ها ایجاد شود. در آرایش نود توصیه میشود که از خط لب استفاده نشود و از رنگ های نزدیک به رنگ طبیعی پوست تان استفاده کنید. همچنین بهتر است به جای اینکه رژ لب را مستقیم روی لب بزنید، مقداری از رژ را روی انگشت بزنید و انگشت تان را روی لب ها بمالید. میتونید وسط لب را رنگ صورتی تر و قرمز تر بزنید و به سمت بیرون لب ها محو کنید.

سایه چشم نود : با دومین رنگ سایۀ انتخابی خود، خط چین پلک را سایه بزنید. از رنگ وسط، بین 3 رنگ انتخابی خود استفاده کنید. با یک قلم موی سایۀ بزرگتر خط چین پلک را با این رنگ سایه بزنید. این رنگ واسطۀ بین دو سایۀ روشن تر و تیره تر دیگری که به پلک ها می زنید خواهد بود. اگر شما با نحوۀ آرایش کردن آشنایی ندارید، باید بدانید که خط چین پلک ناحیه ای بین قسمت بالاییِ پلک چشم و استخوان ابرو می باشد. سایۀ چشم را با حرکات دایره ای و آهسته به پلک خود بزنید.

آارایش چشم نود : 3 رنگ سایۀ مختلف را انتخاب کنید. 3 رنگی را بکار ببرید که نزدیک به رنگ پوست طبیعی شما باشد. طیف این رنگ ها باید از درجۀ روشن به تیره باشند. این رنگ سایه ها باید از پایه رنگ یکسان انتخاب شوند. برای مثال اگر شما می خواهید خانوادۀ رنگ طوسی را انتخاب می کنید، رنگ سفید و طوسی روشن و طوسی تیره را استفاده کنید. شما نیاز به رنگی دارید که نزدیک به رنگ پوستتان باشد. به خاطر داشته باشید که نکتۀ اصلی در آرایش محو و طبیعی این است که طوری به نظر بیاید که شما آرایش خیلی زیادی نکردید، بنابراین رنگ خیلی براق و روشن یا پر زرق و برق استفاده نکنید. روشن ترین رنگ سایه را به قسمت انتهایی پلک بزنید. قسمت انتهایی پلک، گوشۀ پلک نزدیک به شقیقه هاست. برای اینکار از یک قلم موی زاویه دار استفاده کنید. این قلم موها نازک تر و کوتاه تر بوده و برای سایه زدن دقیق تر گوشۀ بیرونی پلک طراحی شده اند. سایه را به آرامی به پلک ها بزنید. از گوشۀ بیرونی پلک شروع کرده و به سمت داخل بیایید. این سایه را بر روی حدود دو سوم از پلک چشم خود پخش کنید. با حرکات نرم و آهسته سایه بزنید. سایه را دو الی سه لایه بزنید تا بدون اینکه غالب شود، رنگ را متمایز کرده و چشم شما را برجسته کند. برای داشتن آرایش نود هرچه تعداد کمتر باشد بهتر است. خط چین پلک را با تیره ترین رنگ سایه بپوشانید. با قلم موی ترکیب کننده که بزرگ تر از دیگر قلم مو ها است روی خط چین پلک سایه بزنید. از قسمت بیرونی شروع کرده و با حرکات سریع و یک طرفه خط پلکتان را سایه بزنید. با این روش خط پلک با سایۀ تیره تر کمی برجسته تر می شود. شما همچنین باید مقدار کمی از این سایه را به خط مژۀ پایینی خود بزنید. اینکار چشمان شما را درشت تر نشان می دهد.

با دومین رنگ سایۀ روشن، همۀ رنگ ها را با یکدیگر ترکیب کنید. دوباره رنگ وسط از 3 رنگ انتخابی خود را بردارید. با قلم موی ترکیب کننده به آرامی آن را به اطراف چشم خود بزنید. در اطراف چشم خود به شکل زاویه دار با این رنگ سایه بکشید. وقتی سایه را زدید، با حرکات دایره ای قلم مو را اطراف چشم و پلک خود حرکت دهید. ترکیب کردن سایه ها را تا وقتی که کمی با یکدیگر آمیخته شوند، ادامه دهید تا آرایش شما یکدست تر شود. ابروهایتان را مرتب کنید. وقتی آرایش چشم هایتان را تمام کردید، دوباره به ابروها برگردید. شما باید با استفاده از قلم موی زاویه دار با روشن ترین سایۀ چشم تان، ابروها را به آرامی روشن کنید. زیر خط ابرو یک خط بکشید. سپس سایۀ چشم را به آرامی روی پوست کشیده و با انگشت تان آنرا پخش کنید. اگر نمی خواهید همان سایه ای که برای چشم تان استفاده کردید را بزنید، می توانید یک رنگ روشن تر را بکار ببرید. ضمن اینکه مراقب باشید که از هرگونه درخشش و برق زدن دوری کنید چون ظاهر طبیعی به شما نمی دهد.

خط چشم بکشید. تمام آن چیزی که شما برای یک آرایش نود و طبیعی نیاز دارید، مقدار کمی خط چشم مایع است. خط چشم را به نوبت به چشم ها بکشید. چشم های خود را بسته و بالای خط مژه یک خط نازک بکشید. خط چشم را به آرامی بکشید تا از پخش شدن آن روی پلک جلوگیری کنید. پاک کردن خط چشم پس داده و پخش شده بدون اینکه سایه ها پاک شوند، کار بسیار سختی است. می توانید یک سایه چشم تیره مثل مشکی را به قلم موی زاویه دار زده و بعد به آرامی در امتداد خط مژه یک خط بکشید. اینکار می تواند برای کشیدن خط چشم به شما کمک کند.

ریمل بزنید. همانند خط چشم، مقدار کمی ریمل نیز برای آرایش محو و طبیعی شما کافی می باشد. تنها کاری که باید بکنید این است که ریمل همیشگی خود را به مژه ها بزنید. ریمل را به آرامی به مژه ها بزنید. قطعاً نمی خواهید اشتباهاً ریمل را روی پلک چشم یا استخوان ابروی خود بزنید! استفاده از فر مژه ممکن است مژه های شما را خیلی نمایان و برجسته بکند. ضمن اینکه اگر به دنبال ظاهر طبیعی تر هستید، استفاده از فر مژه خیلی باعث جلب توجه می شود.

آرایش چشم پف دار و پلک افتاده

چشم هایی که پلک های افتاده دارند را باید طوری آرایش کنید که عمیق و بزرگ به نظر بیایند. برای اینکار هیچ راهی بهتر از این نیست که خط سایه را حذف کنید. زیبایی و ظاهر بصری و مدهای زیبایی باید با یکدیگر در یک راستا باشند و این زمانی اتفاق می افتد که با یک سایۀ رنگ روشن، خط پلک را تحت تأثیر قرار داده و تضاد چشمگیری بوجود بیاورید که باعث شود چشم ها بزرگ و برجسته بنظر بیایند. در ادامه به شما می گوییم که چطور اینکار را انجام دهید:

آموزش سایه زدن چشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *