Loading ...
close
logo

آرایش نود

آرایش نود

 

چطور یک آرایش چشم نود (nude ) داشته باشید

 

آرایش محو و طبیعی 

3 رنگ سایۀ مختلف را انتخاب کنید. 3 رنگی را بکار ببرید که نزدیک به رنگ پوست طبیعی شما باشد. طیف این رنگ ها باید از درجۀ روشن به تیره باشند. این رنگ سایه ها باید از پایه رنگ یکسان انتخاب شوند. برای مثال اگر شما می خواهید خانوادۀ رنگ طوسی را انتخاب می کنید، رنگ سفید و طوسی روشن و طوسی تیره را استفاده کنید.

 • شما نیاز به رنگی دارید که نزدیک به رنگ پوستتان باشد. به خاطر داشته باشید که نکتۀ اصلی در آرایش محو و طبیعی این است که طوری به نظر بیاید که شما آرایش خیلی زیادی نکردید، بنابراین رنگ خیلی براق و روشن یا پر زرق و برق استفاده نکنید.

 

مداد ابروی تیره 

ابرو ها را برس زده و مرتب کنید. با یک مداد ابروی تیره، روشن یا خاکستری داخل ابروها را پر کنید. رنگی را انتخاب کنید که با رنگ ابروی طبیعی شما هماهنگ باشد. قرار نیست طرح یا رنگ ابرو خیلی عوض شود. باید کاری کنید تا طبیعی جلوه کند.

 

برس ابرو

با برس زدن ابرو ها شروع کنید. آنها را با یک برس ابروی تمیز برس بزنید. با حرکات سریع آنها را برس بزنید تا موهای چسبیده بهم ابروها را جدا و مرتب کند.

 • اگر بین ابروها نقاط خالی وجود دارد، آنها را با مداد ابرو پر کنید. ولی زیاده روی نکنید. نباید ابروها خیلی تیره یا پر جلوه به نظر بیایند. فقط نقاط و قسمت های خالی را مداد بکشید. همیشه ابرو ها را به سمت رویش طبیعی خود برس بزنید.

 

شاید برای شما مفید باشد: استفاده از پرایمر

پرایمر

به پلک چشم ها پرایمر و کرم پایه بزنید. شما همیشه باید قبل از هرگونه آرایش چشمی از یک پرایمر جامد برای پلک  استفاده کنید. پرایمر به شما کمک می کند تا آرایش تان برجسته شده و جلوۀ خوبی داشته باشد و میزان پاک شدن آرایش در طول روز را به حداقل می رساند. می توانید پرایمر جامد را با انگشتان خود به پلک چشم تان بزنید. سپس به آرامی پرایمر را روی پوست پخش کنید.

 • قبل از استفاده از پرایمر دستان خود را بشوئید.
 • اگر پرایمر ندارید، می توانید بجای آن از کانسیلر استفاده کنید. اگر از کانسیلری با پیگمنت بالا و غلظت زیاد استفاده کنید، تأثیر آن مانند پرایمر خواهد بود.

 

سایه چشم 

با دومین رنگ سایۀ انتخابی خود، خط چین پلک را سایه بزنید. از رنگ وسط، بین 3 رنگ انتخابی خود استفاده کنید. با یک قلم موی سایۀ بزرگتر خط چین پلک را با این رنگ سایه بزنید. این رنگ واسطۀ بین دو سایۀ روشن تر و تیره تر دیگری که به پلک ها می زنید خواهد بود.

 • اگر شما با نحوۀ آرایش کردن آشنایی ندارید، باید بدانید که خط چین پلک ناحیه ای بین قسمت بالاییِ پلک چشم و استخوان ابرو می باشد.
 • سایۀ چشم را با حرکات دایره ای و آهسته به پلک خود بزنید.

 

شاید برای شما مفید باشد: میکرونیدلینگ چیست 

قلم موی زاویه دار

روشن ترین رنگ سایه را به قسمت انتهایی پلک بزنید. قسمت انتهایی پلک، گوشۀ پلک نزدیک به شقیقه هاست. برای اینکار از یک قلم موی زاویه دار استفاده کنید. این قلم موها نازک تر و کوتاه تر بوده و برای سایه زدن دقیق تر گوشۀ بیرونی پلک طراحی شده اند.

 • سایه را به آرامی به پلک ها بزنید. از گوشۀ بیرونی پلک شروع کرده و به سمت داخل بیایید. این سایه را بر روی حدود دو سوم از پلک چشم خود پخش کنید.
 • با حرکات نرم و آهسته سایه بزنید. سایه را دو الی سه لایه بزنید تا بدون اینکه غالب شود، رنگ را متمایز کرده و چشم شما را برجسته کند. برای داشتن آرایش نود هرچه تعداد کمتر باشد بهتر است.

 

خط چین پلک را با تیره ترین رنگ سایه بپوشانید. با قلم موی ترکیب کننده که بزرگ تر از دیگر قلم مو ها است روی خط چین پلک سایه بزنید. از قسمت بیرونی شروع کرده و با حرکات سریع و یک طرفه خط پلکتان را سایه بزنید. با این روش خط پلک با سایۀ تیره تر کمی برجسته تر می شود.

 • شما همچنین باید مقدار کمی از این سایه را به خط مژۀ پایینی خود بزنید. اینکار چشمان شما را درشت تر نشان می دهد.

 

شاید برای شما مفید باشد: سایه برای چشم پف دار

با دومین رنگ سایۀ روشن، همۀ رنگ ها را با یکدیگر ترکیب کنید. دوباره رنگ وسط از 3 رنگ انتخابی خود را بردارید. با قلم موی ترکیب کننده به آرامی آن را به اطراف چشم خود بزنید. در اطراف چشم خود به شکل زاویه دار با این رنگ سایه بکشید. 

 • وقتی سایه را زدید، با حرکات دایره ای قلم مو را اطراف چشم و پلک خود حرکت دهید.
 • ترکیب کردن سایه ها را تا وقتی که کمی با یکدیگر آمیخته شوند، ادامه دهید تا آرایش شما یکدست تر شود.

 

ابروهایتان را مرتب کنید. وقتی آرایش چشم هایتان را تمام کردید، دوباره به ابروها برگردید. شما باید با استفاده از قلم موی زاویه دار با روشن ترین سایۀ چشم تان، ابروها را به آرامی روشن کنید.

 • زیر خط ابرو یک خط بکشید. سپس سایۀ چشم را به آرامی روی پوست کشیده و با انگشت تان آنرا پخش کنید.
 • اگر نمی خواهید همان سایه ای که برای چشم تان استفاده کردید را بزنید، می توانید یک رنگ روشن تر را بکار ببرید. ضمن اینکه مراقب باشید که از هرگونه درخشش و برق زدن دوری کنید چون ظاهر طبیعی به شما نمی دهد.

 

شاید برای شما مفید باشد: اکستنشن مژه 

خط چشم بکشید. تمام آن چیزی که شما برای یک آرایش نود و طبیعی نیاز دارید، مقدار کمی خط چشم مایع است. خط چشم را به نوبت به چشم ها بکشید. چشم های خود را بسته و بالای خط مژه یک خط نازک بکشید. خط چشم را به آرامی بکشید تا از پخش شدن آن روی پلک جلوگیری کنید. پاک کردن خط چشم پس داده و پخش شده بدون اینکه سایه ها پاک شوند،  کار بسیار سختی است.

 • می توانید یک سایه چشم تیره مثل مشکی را به قلم موی زاویه دار زده و بعد به آرامی در امتداد خط مژه یک خط بکشید. اینکار می تواند برای کشیدن خط چشم به شما کمک کند.

 

شاید برای شما مفید باشد:پاک کردن ریمل ضدآب 

ریمل بزنید. همانند خط چشم، مقدار کمی ریمل نیز برای آرایش محو و طبیعی شما کافی می باشد. تنها کاری که باید بکنید این است که ریمل همیشگی خود را به مژه ها بزنید.

 • ریمل را به آرامی به مژه ها بزنید. قطعاً نمی خواهید اشتباهاً ریمل را روی پلک چشم یا استخوان ابروی خود بزنید!
 • استفاده از فر مژه ممکن است مژه های شما را خیلی نمایان و برجسته بکند. ضمن اینکه اگر به دنبال ظاهر طبیعی تر هستید، استفاده از فر مژه خیلی باعث جلب توجه می شود.

 

 

:منبع 

https://www.wikihow.com/Apply-Nude-Eye-Makeup

 

ثبت نظر

 

سفارشات اختصاصی شما

سفارش

 

  ما را دنبال کنید      

 

مشاوره آنلاین

توصیه ها و پیشنهادهای آرایشی

  

 

 

 

 

   فروشگاه اینترنتی رژفام با عرضه بهترین محصولات از برترین برندهای دنیا، امکان خرید آنلاین مجموعه کاملی از محصولات آرایشی اورجینال را با تضمین کیفیت و اصالت کالا را فراهم نموده است . خرید مطمئن و راحت را با رژفام تجربه کنید.

 

تضمین اصالت همه کالاها

فرصت 7 روزه بازگشت  کالا

پشتیبانی

09125003821

ارسال سریع محصولات

 

   

 

 

مشاوره آنلاین

توصیه های آرایشی

 

 

 

  ما را دنبال کنید      

 

 

سفارشات اختصاصی شما

سفارش

  

 

فروشگاه اینترنتی رژفام با عرضه بهترین محصولات از برترین برندهای دنیا، امکان خرید آنلاین مجموعه کاملی از محصولات آرایشی اورجینال را با تضمین کیفیت و اصالت کالا را فراهم نموده است . خرید مطمئن و راحت را با رژفام تجربه کنید

تضمین اصالت همه کالاها

فرصت 7 روزه بازگشت  کالا

پشتیبانی

09125003821

ارسال سریع محصولات

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد