مقالات آرایشی

ابروهای پر و تیره

ابروهای پر و تیره

چگونه ابروهایی پر و تیره داشته باشیم؟

داشتن ابروهایی پر، تیره و طبیعی آرزوی بسیاری از خانم ها است، مخصوصا اگر ابروهایی نازک و کم مو داشته باشید یا بخاطر تو ابرو ابروهای خود را خراب کرده باشید. در ادامه بهترین روش ها برای داشتن ابروهایی پر پشت و طبیعی را به شما معرفی میکنیم.

آنچه خواهید خواند:

  • ریمل ابرو
  • ابروهای پرپشت و تیره
  • استفاده از ریمل ابرو
  • شکل دادن ابرو با ریمل رنگی
  • پاک کردن ریمل اضافی
  • آرایش طبیعی ابرو
  • نکات مهم برای داشتن ابروهایی پر پشت

ریمل ابرو

کشیدن ریمل به ابرو

اگر نمی خواهید یک محصول مخصوص ابرو بخرید از ریمل معمولی استفاده کنید. ریمل های بسیار متنوعی در بازار هستند که به طور خاص برای ابرو طراحی شده اند. ولی اجازه ندهید تبلیغات شما را فریب بدهند. اگر نمی خواهید باز هم برای یک لوازم آرایشی دیگر هزینه کنید، آرایشگران حرفه ای را دنبال کنید و علاوه بر تقویت کردن و زیبا کردن همیشگی مژه های خود، برای ابروها نیز استفاده کنید.

 شاید برای شما مفید باشد: پرایمر چیست؟

ابروهای پرپشت و تیره

استفاده از ریمل ابرو

برای مرتب کردن ابروها بدون اینکه رنگشان عوض شود، ریمل ابروی بی رنگ را انتخاب کنید اگر به دنبال چهره ای طبیعی و نچرال هستید این گزینه را امتحان کنید. اگر می خواهید ابروهای طبیعی داشته باشید، ریمل ابروی بی رنگ فوق العاده است چرا که کمک می کند بدون اینکه ابروها رنگی بگیرند مرتب و براق بشوند. رنگ بندی ریمل ها و یا بی رنگ بودن آنها را می توانید از روی جعبۀ بسته بندی آنها متوجه بشوید. به دنبال ریملی باشید که کلمات “شفاف” یا “بی رنگ” روی جعبۀ آن نوشته شده باشد. بسیاری از این ریمل ها ابروهای شما را نرم کرده و به سلامت و درخشش ابروها کمک می کند.

 شاید برای شما مفید باشد: پاک کردن ریمل ضد آب

شکل دادن ابرو با ریمل رنگی

برای مرتب کردن و شکل دادن به ابروها از ریمل ابروی رنگی استفاده کنید رنگی را انتخاب کنید که به رنگ طبیعی ابروی خودتان نزدیک باشد. بیشتر محصولاتی که به عنوان “ریمل ابرو” فروخته می شوند حاوی موم هستند تا علاوه بر تیره کردن، آنها را مرتب و آراسته بکنند. این ریمل ها در رنگ های متنوعی در بازار موجود است. پس رنگی را که شبیه رنگ طبیعی ابروی خودتان است را انتخاب کنید. تیره کردن ابروها آرایش شما را بیشتر نشان می دهد. ریملی به رنگ قهوه ای تیره یا حتی مشکی استفاده کنید تا ابروهایتان واقعاً برجسته شده و به چشم بیاید. این کار گزینۀ خوبی برای یک گردش شبانه یا عکس گرفتن است.

پاک کردن ریمل اضافی

اینکار به شما کمک می کند از گلوله شدن و تجمع ریمل جلوگیری شود. فقط برس ریمل را نزنید به ابرو و بروید. قبل از شروع با کشیدن برس به لبۀ ظرف ریمل، با دقت مایع ریمل اضافی را از برس آن پاک کنید. شما همچنین می توانید قبل از استفاده از برس ریمل آنرا به آرامی روی یک دستمال کاغذی بکشید تا مایع ریمل اضافی پاک شود.

 شاید برای شما مفید باشد: آرایش نود

آرایش طبیعی ابرو

برای داشتن چهره ای طبیعی، به هر ابرو تنها یکبار برس ریمل را بکشید.

برای پوشش یکدست در جهت رویش موها حرکت کنید. فعلاً نگران آراستگی ابروها نباشید. فقط مسیر رویش طبیعی موهای ابرو را در نظر داشته باشید. با اینکار موها طور یکدست پوشش داده می شوند.

برای حجم و رنگ دهی بیشتر ابروها را برخلاف رویش موها برس بکشید.

اگر بعد از یکبار ریمل زدن از نتیجۀ کار راضی نبودید اینکار را امتحان کنید. ابروهای خود را برخلاف رویش موها با برس ریمل ابرو شانه کنید. برای اینکه ابروها بطور یکدست تری پرپشت و حجیم بشوند، صبر کنید دور اول برس زدن خشک شده و سپس دور بعدی را انجام دهید.

بعد از خشک شدن ریمل، با یک برس ابروی تمیز موهای ابرو را شانه کنید

اینکار ابروها را مرتب کرده و هرنوع گلولۀ مایع ریمل را پاک می کند. اینکار همچنین موهای ابرو را برای ظاهری آراسته تر از یکدیگر جدا می کند. بگذارید ریمل برای 1 دقیقه یا تا وقتی که خشک شود، روی ابروها بماند. سپس یک برس تمیز را بردارید و به آرامی آنها را در مسیر رویش موها شانه کنید.

 شاید برای شما مفید باشد: اکستنشن مژه

سایر نقاط باقی مانده و جاهای خالی را با مداد یا پودر ابرو پر کنید

همۀ جاهای خالی یا نقطه های باقی مانده و آشکار در ابروهایتان را بررسی کنید. اگر جاهایی بود که هنوز رنگ نگرفته بود، از یک مداد یا سایۀ ابرو استفاده کرده و با دقت و ظرافت بطوریکه مثل موی طبیعی جلوه کند، جاهای خالی را پر کنید. از رنگی استفاده کنید که به رنگ ابروی طبیعی شما نزدیک باشد.

لکه های پخش شده را به آرامی با یک برس ریمل خشک تمیز کنید

اینکار را اگر ریمل اشتباهاً روی پوست اطراف ابروهایتان پخش شده، انجام دهید. اگر مایع ریمل خیس باشد، تنها اتفاقی که می افتد این است که بیشتر روی پوست پخش می شود، بنابراین صبر کنید تا خشک شود. از یک برس ریمل نرم و تمیز برای پاک کردن مایع ریمل خشک شده استفاده کرده و سپس با برس مخصوص پودر آنها را شانه کنید.

 شاید برای شما مفید باشد: برجسته کردن لب

نکات مهم برای داشتن ابروهایی پر پشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *