Loading ...
close
logo

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

 

 

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک روش زیبا سازی به شمار می رود. در این روش پوست توسط سوزن های استریل شدۀ بسیار کوچک خراش داده می شود. این زخم ها و جراحت های کوچک باعث می شوند بدن شما کلاژن و الاستین بیشتری بسازد. کلاژن و الاستین پوست شما را ترمیم کرده و شما را جوان تر نشان می دهند. این روش به اسم درمان القای کلاژن نیز شناخته می شود.

 

شاید برای شما مفید باشد: میکروبلیدینگ

مزایای میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ در حل این مشکلات می تواند کمک کننده باشد:

  جوش و آکنه

  ریزش مو ( آلوپسیا یا طاسی نیز نامیده می شود)

  خال یا لکه های تیرۀ روی پوست شما ( لک پوستی)

 ​​​​​​​ منافذ پوستی بزرگ

 ​​​​​​​ کاهش حساسیت پوستی

 ​​​​​​​ جای زخم یا سوختگی

 ​​​​​​​ ترک های پوستی

 ​​​​​​​ آفتاب سوختگی

 ​​​​​​​ چروک ها و خطوط کوچک

 

میکرونیدلینگ نسبت به لیزر قیمت ارزان تری دارد. لیزر حدود 4 برابر گران تر از میکرونیدلینگ است. میکرونیدلینگ روی کسانی که رنگ پوست تیره تری دارند بهتر جواب می دهد چرا که آن میزان حرارتی که در روش لیزر وجود دارد در این روش نیست. حرارت می تواند بر رنگدانه ها و رنگ پوست شما تأثیر بگذارد. اینکه کدوم روش برای پوست، و البته بودجۀ شما مناسب تر است را از متخصص امراض پوستی جویا شوید.

 

نکات مهم میکرونیدلینگ 

هم متخصصین بیماری و امراض پوستی و هم متخصصین زیبایی می توانند میکرونیدلینگ را انجام دهند. اگر شما می خواهید برای میکرونیدلینگ هرجایی بغیر از دکتر مراجعه بکنید، اول از همه مهارت و تجربه و مدارک آن شخص را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام تجهیزات مورد استفاده استریل و ضدعفونی شده باشند. دستگاه هایی نیز هستند که شما بتوانید خودتان میکرونیدلینگ را انجام دهید ولی متخصصین بیماری های پوستی شما را استفاده از آنها منع می کنند چرا که ممکن است تصادفاً به پوست تان آسیب زده و همچنین نتوانید به حد کافی سوزن ها را استریل کنید.

انجام این روش معمولاً 10 الی 20 دقیقه زمان می برد. مدت زمان مورد نیاز آن بستگی به وسعت و بزرگی ناحیۀ مورد نظر دارد. اکثراً برای اینکه تفاوت به چشم بیاید 4 الی 6 جلسه کافی می باشد.

 

شاید برای شما مفید باشد: اشتباهات آرایشی 

در ابتدا یک کرم بی حسی به صورت شما زده می شود تا درد سوزن ها را احساس نکنید. بعد شخصی که میکرونیدلینگ را انجام می دهد یک قلم غلتک مدادی شکل را در اطراف صورت شما به حرکت درمی آورد. سوزن ها بریدگی های بسیار کوچکی روی پوست شما ایجاد می کند که همین باعث می شود از پوست شما کمی خون بیاید. بعد از اتمام درمان، دکتر شما کرم یا سرمی را به صورت تان می زند.

هدف این روش این است که از طریق تحریک کلاژن و الاستین برای ترمیم جراحت های کوچک ایجاد شده، روند ترمیم و التیام بدن شما شروع شود. کلاژن به برطرف کردن چین و چروک های پوست کمک شایانی می کند.

بیشتر مردم میکرونیدلینگ را برای صورت انجام می دهند. ولی این روش می تواند برای سایر قسمت های بدن مانند شکم و ران ها نیز استفاده شود.

 

خطرات میکرونیدلینگ

قبل از اینکه تصمیم به انجام این روش بگیرید، چند موضوع را در نظر داشته باشید:

این روش شعبده بازی نیست و در زمان کم نتیجه نمی دهد. دیدن تفاوت ناشی از میکرونیدلینگ زمان می برد. بخاطر اینکه بدن شما خودش را درمان و ترمیم می کند. اغلب برای دیدن هر نوع تغییری به چندین جلسه نیاز دارید.

 

شاید برای شما مفید باشد:  برجسته شدن لب

زمان درمان

ترمیم پوست ممکن است روزها یا هفته ها زمان ببرد. این مورد بستگی به عمق نفوذ سوزن ها به پوست شما دارد.

 

درد و قرمزی پوست

بعد از انجام این روش ممکن است درد خفیفی داشته و برای چند روز پوست تان قرمز شود.

 

پوست انداختن

ممکن است پوست شما در طول مدتی که خودش را ترمیم می کند کمی خشک و پوسته پوسته شود.

 

کبودی و خونریزی

معمولاً هنگام انجام میکرونیدلینگ خونریزی بوجود نمی آید ولی گاهی اگر میکرونیدلینگ عمیق کار شود ممکن است باعث خونریزی یا کبودی پوست بشود.

 

خراشیدگی احتمالی

میکرونیدلینگ برای کسانی که گوشت اضافه (کلوئید) روی پوست دارند، ایدۀ خوبی نمی باشد. در این حالت میکرونیدلینگ می تواند شرایط را بدتر کند.

 

عفونت

میکرونیدلینگ حفره های بسیار کوچکی در پوست ایجاد می کند که می تواند باعث ورود میکروب بشود، بویژه اگر تجهیزات مورد استفاده بخوبی استریل نشده باشند. ولی خطر عفونت در این روش خیلی کم است. اگر شما سالم و تندرست هستید، عفونت ناشی از میکرونیدلینگ نامحتمل و بعید است.

 

میکرونیدلینگ یک روش زیبایی بوده و تحت پوشش بیمه نمی آید. دکتر شما تعداد جلسات مورد نیاز و هزینۀ آنرا به شما خواهد گفت.

 

 

:منبع 

https://www.webmd.com/beauty/what_is_microneedling

 

 

ثبت نظر

 

سفارشات اختصاصی شما

سفارش

 

  ما را دنبال کنید      

 

مشاوره آنلاین

توصیه ها و پیشنهادهای آرایشی

  

 

 

 

 

   فروشگاه اینترنتی رژفام با عرضه بهترین محصولات از برترین برندهای دنیا، امکان خرید آنلاین مجموعه کاملی از محصولات آرایشی اورجینال را با تضمین کیفیت و اصالت کالا را فراهم نموده است . خرید مطمئن و راحت را با رژفام تجربه کنید.

 

تضمین اصالت همه کالاها

فرصت 7 روزه بازگشت  کالا

پشتیبانی

09125003821

ارسال سریع محصولات

 

   

 

 

مشاوره آنلاین

توصیه های آرایشی

 

 

 

  ما را دنبال کنید      

 

 

سفارشات اختصاصی شما

سفارش

  

 

فروشگاه اینترنتی رژفام با عرضه بهترین محصولات از برترین برندهای دنیا، امکان خرید آنلاین مجموعه کاملی از محصولات آرایشی اورجینال را با تضمین کیفیت و اصالت کالا را فراهم نموده است . خرید مطمئن و راحت را با رژفام تجربه کنید

تضمین اصالت همه کالاها

فرصت 7 روزه بازگشت  کالا

پشتیبانی

09125003821

ارسال سریع محصولات

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد