مقالات آرایشی

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ نوعی معماری ابرو است و بصورت کاملا سفارشی بر اساس مدل ابرو و نیاز هر مشتری با ابزاری بسیار دقیق و ظریف انجام میشود. ابزار میکروبلیدینگ که دارای سوزن های بسیار ریز و ملایم حاوی رنگدانه های پزشکی بی ضرر است، به آرامی بر روی سطح پوست ضربه وارد میکند و خط هایی شبیه به موهای ظریف و واقعی ایجاد میکند که میتواند ابروها را پر پشت تر نشان دهد. در اصل میتوان گفت میکروبلیدینگ روش جدیدتر و مدرن تر تتوی ابرو است.

آنچه خواهید خواند:

  • تفاوت میکروبلیدینگ با تتو ابرو
  • تفاوت میکروشیدینگ با میکروبلیدینگ
  • فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ
  • قیمت میکروبلیدینگ ابرو
  • عوارض میکروبلیدینگ ابرو
  • روش انجام میکروبلیدینگ
  • شارژ میکروبلیدینگ
  • مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو
  • برداشت ابروهای میکروبلیدینگ

تفاوت میکروبلیدینگ با تتو ابرو

میکروبلیدینگ، بر خلاف خالکوبی یا تاتو ابرو، به لایه های داخلی و عمقی پوست تزریق نمیشود و در سطح پوست قرار دارد. میکروبلیدینگ دائمی نیست و رنگ آن در عرض 18 ماه محو می شود. خط های شبیه مو، بسیار طبیعی‌تر و ظریف‌تر از هر خالکوبی یا تاتو است، زیرا در روش میکروبلیدینگ از یک سوزن یا تیغه دستی استفاده می‌شود و هیچ ابزار الکتریکی در این تکنیک استفاده نمیشود. بنابراین بیشتر صدای خراش وجود دارد تا وز وز یک تفنگ خالکوبی که پوست را عمیقا سوراخ می کند.

تفاوت میکروشیدینگ با میکروبلیدینگ

میکروشیدینگ و میکروبلیدینگ شاید اسم های مشابهی داشته باشند و از هردو تکتیک برای آرایش نیمه دائمی ابروها استفاده شود، اما تفاوت های مهمی با یکدیگر دارند.مقایسه با ظاهر موی فوق العاده دقیق و منحصر به فرد میکروبلیدینگ، میکروشیدینگ ظاهر بسیار نرم تری دارد. مانند استفاده از مداد ابرو در مقایسه با استفاده از سایه ابرو. معمولا تکنسین ها برای برای ایجاد واقعی ترین و طبیعی ترین شکل ابرو، از هردو روش بصورت ترکیبی استفاده میکنند. افرادی هستند که به برخی از رنگدانه ها حساسیت و آلرژی دارند، که با توجه به تجربه این مورد بسیار نادر است. معمولا برای اطمینان بیشتر همیشه یک خراش برای آزمایش ایجاد میکنند تا از نداشتن هرگونه حسایت اطمینان داشته باشند.

فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

روش فیبروز ابرو شباهت بسیار زیادی به میکروبلیدینگ دارد به صورتی که میتوان حتی فیبروز را بعنوان یکی از زیرمجموعه های فیبروز قرار داد اما تفاوت های کوچک اما مهمی بین این دو روش وجود دارد که در ادامه توضیح میدهیم. در روش فیبروز ابرو معمولا از رنگدانه هایی استفاده میشود که کیفیت پایین تری نسبت به رنگدانه های میکروبلیدینگ دارد که باعث میشود زمان ترمیم آن کوتاه تر باشد. از سوی دیگر تیغه و سوزن های استفاده شده در روش فیبروز قیمت و کیفیت بسیار بالاترین نسبت به سوزن های میکروبلیدینگ دارند و یکبارمصرف نیستند و نیاز به شست و شو و ضد عفونی شدن دقیق دارند، اما سوزن های میکروبلیدینگ یکبار مصرف و به صرفه تر هستند. میکروبلیدینگ ماندگاری بیشتری نسبت به فیبروز ابرو دارد و میتواند تا دو سال نیز ماندگاری داشته باشد اما فیبروز ابرو با توجه به نسبت چربی پوست میتواند بر روی پوست خشک تا 12 ماه و بر روی پوست چرب تا 7 ماه ماندگاری داشته باشد.

قیمت میکروبلیدینگ ابرو

هزینه میکروبلینیدگ ابرو مانند دیگر خدمات زیبایی قیمت ثابت و مشخصی ندارد و با تواجه به تجربه و ابزار مورد استفاده متخصص میتواند کاملا مغییر باشد. از آنجایی ک اینگونه خدمات زیبایی میتواند در سلامت شما نقش زیادی داشته باشند، توصیه میشود که تنها قیمت را سنجش خود قرار ندهید و سعی کنید از متخصصین دارای مدرک و حرفه ای و با تجربه برای انجام میکروبلیدینگ استفاده کنید تا پشیمانی ایجاد نشود. بصورت کلی میتوان گفت قیمت میکروبلیدینگ از 500 هزارتومن شروع میشود و تا 3 میلیون تومان ادامه دارد.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

در بعضی از مواقع به دلیل حرفه ای نبودن فرد یا استفاده از مواد بی کیفیت و نا مرغوب ممکن است بعد از انجام میکروبلیدینگ با عوارض زیر رو به رو شوید. عدم تقارن و یک شکل بودن ابروها، ایجاد حساسیت و آلرژی، عفونت، از بین نرفتن جای زخم، آسیب رسیدن به پوست و … از عوارض احتمالی میکروبلیدینگ است که در صورت انتخاب مکان و متخصص نامناسب و رعایت نکردن نکات و مراقبت های قبل و بعد میکروبلیدینگ ممکن است اتفاق بیفتد.

تاثیرات میکروبلید

روش انجام میکروبلیدینگ

ابتدا ناحیه ابرو را با مداد ابرو و تمیز کردن ناحیه اطراف ابرو و آماده کردن آن برای شروع کار شکل می دهند. بی‌حس کردن، با استفاده از یک پماد موضعی که بین 20 تا 30 دقیقه زمان میبرد تا بی حس کامل شود سطح ابرو رو میپوشانند. در این فاصله زمانی در مورد رنگ مناسب برای ابروی مشتری صحبت و تبادل نظر میشود بعد از 6 تا 8 هفته، یک جلسه شارژ برای پر کردن شکاف هایی که رنگدانه به درستی جذب نشده یا فاصله افتاده وجود دارد.

شارژ میکروبلیدینگ

جلسه تکمیل پس از 6 الی 8 هفته انجام می شود. این زمانی است که می‌توانیم در صورت تمایل، رنگدانه‌های تیره‌تری را اضافه کنید.

مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو

شما باید دستورالعمل های مراقبت بعد از میکروبلیدینگ دنبال کنید و از هر گونه برداشتن یا خراشیدن خودداری کنید. ابروهای شما مانند خالکوبی یا تاتو شروع به بهبود خواهند کرد، که ممکن است باعث تحریک شود اما کاملا طبیعی است. در ده روز آینده رنگ ابروهای شما تغییر می کند، ممکن است پوسته پوسته شوند و به نظر محو شده باشند، اما این کاملا طبیعی است. آنها پس از حدود 30 روز رنگ و شکل نهایی خود را نشان خواهند داد. سپس در جلسه دوم می توان آن را تکمیل کرد. از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب شدید، آفتاب گرفتن و سولار تا یک هفته خودداری کنید. از انجام فعالیت های سگینی که باعث تعرق میشود و استفاده از حمام سونا، جکوزی، دوش آب گرم و حمام بخار خودداری کنید. زخم های ایجاد شده را به هیچ وجه نکنید. از لوازم آرایشی تا ترمیم کامل ابروها استفاده نکنید. رنگ مناسب و خطوط متناسب را انتخاب کنید، میکروبلیدینگ مانند مداد ابرو نیست. آرایش دائمی است، وقتی زیر پوست باشد 1 تا 3 سال وجود دارد. یک هنرمند ماهر ابرو بهترین رنگ را برای ابروهای شما انتخاب می کند و رنگدانه را به مقدار و عمق مناسب اعمال می کند تا از رشد طبیعی موهای ابرو شما تقلید کند و در عین حال موهای جدید ایجاد کند تا ظاهر آن را به شکل ظریفی تغییر دهد.

میکرونیدلینگ

برداشت ابروهای میکروبلیدینگ

رنگدانه های استفاده شده در میکروبلیدینگ، هیچ جای زخم یا تغییر رنگی به جا نمی گذارد و میتوان آنها را با ابزار و مواد مخصوص پاک کرد. بسیار مهم است که بدانید و درک کنید که ابروها در طی 7 تا 10 روز اول در طول فرآیند بهبودی که در آن پوسته‌ها تشکیل شده و پوسته پوسته می‌شوند تا 40 درصد تیره‌تر خواهند بود. خانم‌ها گاهی بعد از رفتن از آرایشگاه متوجه میشوند که ابروهایشان خیلی تیره است و وحشت زده میشوند، اما لطفا صبور باشید زیرا این کاملا طبیعی است و پس از 7 الی 10 روز رنگ نهایی را مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *