دانستنی های مو

رنگ مو بدون دکلره

انواع رنگ موهای روشن و بدون دکلره

موی روشن یکی از پر طرفدارترین رنگ موها می باشد که اکثر خانم ها به آن علاقمندند ولی از آنجا که برای روشن کردن مو از دکلره استفاده می شود در انجام آن دچار تردید می شوند و حتی برای سلامت موهای خود از آن صرف نظر می نمایند. البته تصمیم درستی هم هست چون اگر در انتخاب آرایشگر خود، اشتباه کرده باشند موها دچار آسیب دیدگی زیادی خواهد شد و احتمال سوختن مو، ریزش و … افزایش خواهد یافت. خبرخوب اینکه راه هایی به جز استفاده از دکلره وجود دارد که با آن می توان موهایی روشن داشت. ما در این مقاله قصد داریم روش هایی که برای داشتن یک رنگ موی روشن بدون دکلره لازم است را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید. انتخاب رنگ مو متناسب با چهره از نکاتی است که تغییر مثبتی را در پایان کار شاهد خواهید بود. اگر موهای خود را قبلا دکلره کردید مقاله ماسک مو برای موهای دکلره را مطالعه کنید.

روشن کردن مو با اکسیدان خالی

یکی از کم ضررترین و متداول ترین روش ها برای روشن کردن مو استفاده از اکسیدان های مناسب می باشد. اکسیدان ها در سه شماره و با درصدهای مختلف به کار برده می شوند. انتخاب هر کدام از اکسیدان ها بسته به نوع رنگی که دارد ، متفاوت است. این اکسیدان ها و موارد مصرف آن ها به صورت زیر می باشد؛

شماره ۱: اکسیدان های ۶ درصدی

زمانی از اکسیدان شماره یک یا همان 6 درصد  استفاده می شود که تغییر آنچنانی مد نظر نباشد و روشن کردن مو به اندازه یک درجه کفایت کند.

شماره ۲: اکسیدان های ۹ درصدی

برای کسانی که موهای طبیعی خود را دارند و برای اولین بار است که می خواهند رنگ بزنند، بهترین پیشنهاد استفاده از اکسیدان ۹ درصدی می باشد. این اکسیدان موهای شکننده و نازک را حدودا ۳ درجه روشن تر می کند.

شماره ۳: اکسیدان های ۱۲ درصدی

از اکسیدان شماره ۳ یا همان 12 درصدر  زمانی استفاده می شود که قرار باشد یک رنگ مو با تغییرات زیاد و محسوسی داشته باشیم. البته برای موهای طبیعی که ضخیم و پر پشت هستند نیز از اکسیدان شماره ۳ یا اکسیدان های ۱۲ درصدی استفاده می کنند.

 شاید برای شما مفید باشد: دانستنی های مو

10 ترکیب رنگ مو بدون دکلره

این رنگ موها شامل ده رنگ موی جذاب می باشند که قرار است ترکیبات آن ها را به صورت دقیق در این مقاله در اختیارتان بگذاریم.

ترکیبات ساخت رنگ موی کنفی

نصف تیوپ از رنگ موی کنفی هایلایت، یک چهارم تیوپ از رنگ زیتونی پلاتینه، یک چهارم تیوپ، رنگ مو دودی پایه ۱۰، دو سانتی متر واریاسیون سبز، نقره ای و آبی

دقت نمایید اکسیدانی که برای ساخت این رنگ مو مورد استفاده قرار می گیرد، اکسیدان ۹ درصدی می باشد.

رنگ موی بدون دکلره کنفی

رنگ موی جذاب کنفی رنگی است که در سال جدید مورد استقبال زیادی قرار گرفت و بانوان زیادی با استفاده از این رنگ مو زیبایی خود را دو چندان کردند. برای اینکه بتوانیم رنگ موی خود را بدون دکلره کنفی کنیم، باید طبق فرمول زیر این رنگ را آماده کرده و از آن استفاده نماییم. نکته ایی که باید به آن اشاره نمود این است که برای داشتن، یک رنگ موی کنفی جذاب، لازم است رنگ موی شما طبیعی و یا قهوه ایی با پایه ۶ باشد. البته اگر قبل از استفاده از این ترکیب، رنگ مویی با تناژ قرمز استفاده نکرده باشید به رنگ موی کنفی مطلوب تری خواهید رسید.

رنگ موی عسلی بدون دکلره

رنگ موی عسلی از جمله رنگ هایی است که مو را بسیار روشن می کند و جزو رنگ های جذاب می باشد. برای ساخت این رنگ مو باید رنگ های زیر را با نسبت های داده شده ترکیب نمایید  تا به رنگ دلخواهتان برسید.

۱/۴ رنگ مو شماره ۹ از نوع طبیعی ، ۱/۴ از رنگ مو دودی شماره ۹.۲، رنگ مو سه صفر و واریاسیون ۰۰۳، اکسیدان ۹ درصدی

همانطور که گفته شد تاثیر این رنگ برای موهای طبیعی یا موهایی با پایه قهوه ایی جذاب تر شده و جلوه بهتری خواهد داشت.

 شاید برای شما مفید باشد: فرق ماسک مو و کرم مو

رنگ موی زیتونی عسلی

یکی دیگر از رنگ موهای روشنی که محبوبیت زیادی در بین بانوان ایرانی دارد، رنگ موی زیتونی می باشد. برای این که این رنگ مو را بسازیم قبل از هرچیز باید پایه مو را با اکسیدان شماره ۳ (اکسیدان ۱۲ درصدی) به پایه صفر برسانیم. سری رنگ موهای M معرف رنگ موی زیتونی می باشند که دارای ترتیب ۵ تا ۰۱هستند. با ترکیبات زیر بعد از سی دقیقه، می توان یک رنگ موی زیتونی جذاب داشت.

رنگ موی زیتونی سری M، مخلوط واریاسیون نقره ای و سبز، اکسیدان ۹ درصدی

 

رنگ موی شکلاتی فندقی

برای اینکه رنگ موی شکلاتی زیبایی روی موهای خود داشته باشید ابتدا باید پایه مو را تا پایه ۶ برسانید و سپس با ترکیبی که فرمول آن را در ادامه می نویسیم، موهای خود را ماساژ داده و بعد از ۳۵ دقیقه آن ها را آبکشی نمایید.

ترکیب رنگ موی شکلاتی

رنگ موی شکلاتی و دودی شماره ۷ را با رنگ مو شماره ۷ عسلی درون ظرف بریزید. واریاسیون نقره را به آن اضافه کرده و با اکسیدان شماره ۲ مخلوط نمایید. رنگ باید رقیق باشد تا به راحتی روی مو بنشیند.

رنگ بیسکویتی

رنگ موی بیسکویتی هم جزو رنگ هایی است که طرفداران خاص خود را دارد و برای ساخت آن باید رنگ های زیر را با هم ترکیب نمود. رنگ موی بلوند طلایی با شماره ۸.۳ را با رنگ بلوند دودی متوسط شماره ۷.۱ ترکیب کرده اکسیدان ۹ درصدی را به آن ها اضافه نمایید. به این صورت که نسبت رنگ موی طلایی به دودی باید دو سوم و نسبت رنگ موی به دست آمده با اکسیدان ۹ درصدی، چیزی حدود یک پنجم باشد.

رنگ موی بدون دکلره قرمز نارنجی

بهترین حالت برای داشتن رنگ موی قرمز نارنجی، استفاده آن بر روی موهای طبیعی است که اصلا رنگ نشده و یا با پایه ۵ به بالا با تناژ قهوه ای و طلایی رنگ شده باشند.

ترکیبات ساخت رنگ موی قرمز نارنجی

یک تیوپ رنگ موی مسی قرمز شماره ۶، نصف تیوپ رنگ موی مسی قرمز شماره ۸، یک بند انگشت واریاسیون نارنجی، یک چهارم تیوپ رنگ قرمز، اکسیدان برای ساخت این رنگ مو نیز باید اکسیدان ۹ درصدی باشد.

 شاید برای شما مفید باشد: رشد سریع مو

رنگ موی صورتی صدفی

ترکیب رنگ فانتزی دیگری که در بین نوجوانان و جوان جای ویژه خود را دارد رنگ موی صورتی می باشد. این رنگ مو زیبایی و جذابیت مو ها را بیشتر نموده وچهره را شاداب تر نشان می دهد. برای داشتن یک رنگ موی صورتی متوسط می توانید ترکیبات زیر را آماده و از آن برای موهای خود استفاده نمایید.

رنگ موی صورتی بدون دکلره

نصف تیوپ از رنگ موی صورتی را در ظرف بریزید. نصف تیوپ رنگ یاسی را به آن اضافه نمایید. نصف پیمانه پودر دکلره رنگی صورتی به همراه دو سانتیمتر واریاسیون بنفش را با مواد درون ظرف ترکیب کنید. برای ساخت این رنگ مو نیز باید درون ترکیب به دست آمده اکسیدان ۹ درصدی بریزید تا رقیق شود.

رنگ موی آبی بدون دکلره

رنگ موی آبی بدون دکلره، بر روی موهای طبیعی که هیچگونه رنگ و دکلره ای ندارند، بسیار جذاب تر از آب در می آید. البته می توانید این رنگ را روی موهای رنگ شده با پایه ۵ تا ۷ تناژ قهوه ای یا زیتونی نیز بگذارید.

رنگ موی آبی را چگونه ترکیب کنیم ؟

از رنگ دودی شماره ۷، نصف تیوپ را در ظرف بریزید. سه بند انگشت واریاسیون آبی و یک بند انگشت واریاسیون نقره ای را به آن اضافه نمایید. یک و نیم پیمانه پودر دکلره آبی را با مواد درون ظرف ترکیب نمایید. و در نهایت با اکسیدان ۹ درصدی ترکیب رنگ را رقیق نمایید طوری که رنگ روی مو بنشیند.

رنگ موی بنفش بدون دکلره

این رنگ مو برای پوشاندن رنگ موهای سفید شده بسیار مناسب است و بر روی موهای طبیعی رنگ نشده جذابیت بیشتری دارد. با گذاشتن رنگ مویی که از ترکیبات زیر به دست می آید، رنگ موی بنفشی خواهید داشت که با وجود دکلره نکردن بازهم مو به زردی نمیزند.

ترکیب رنگ موی بنفش

یک تیوپ، رنگ مو شرابی شماره ۷، دو پیمانه پودر بنفش فانتزی،را با استفاده از اکسیدان ۹ درصدی خوب مخلوط کنید و به موهای خود بمالید  در پایان بعد از ۳۰ الی ۴۵ دقیقه موهای خود را بشویید و از رنگ موی خود لذت ببرید.

شاید برای شما مفید باشد: فواید ماسک مو

رنگ موی سبز فانتزی بدون دکلره

این رنگ مو نیز یک رنگ موی فانتزی جذاب است که بیشتر مورد استقبال جوانان و نوجوانان قرار گرفته است. برای داشتن این رنگ مو باید پایه مو ۴ تا ۷ باشد. 

ترکیبات ساخت رنگ موی سبز فانتزی

نصف تیوپ، رنگ مو بلوند زیتونی شماره ۸، دو پیمانه پودر دکلره سبز، دو بند انگشت واریاسیون سبز، نصف تیوپ بلوند نقره ای شماره ۹، سه بند انگشت واریاسیون نقره ای، در پایان روی ترکیب به دست آمده اکسیدان ۹ درصدی اضافه می کنیم خوب هم میزنیم تا کاملا مخلوط شوند و به تمام سطخ موها می مالیم بعد از 30 دقیقه موها را آبکشی میکنم 

روشن کردن مو بدون دکلره

برای ساخت رنگ موی دلخواه خود تنها دو الی سه رنگ را با هم مخلوط نمایید تا نتیجه مطلوب تری بگیرید و به رنگ مد نظر خود نزدیک شوید. برای ثبات رنگ مو روی سر، پیشنهاد می شود هر دو یا سه رنگ متعلق به یک شرکت یا برند باشد. به تناژ پایه رنگ ها دقت نمایید. هرچه تناژ پایه رنگ ها به هم نزدیک تر باشد، رنگ مو طبیعی تر به نظر می رسد و جلوه بیشتری به مو می دهد. بانوانی که از قبل موهای خود را هایلایت کرده اند، رنگ موی بدون دکلره و یا اسپیشیالی خواهند داشت که تا ۶ درجه روشن تر می باشد.

 شاید برای شما مفید باشد: رنگ کردن موی سفید

شستشوی کمتر مو بعد از رنگ کردن مو

یک یا دو روز قبل از رنگ کردن، موهایتان را بشوئید، نه در همان روز! با اینکار چربی و روغن های طبیعی موهای شما نوعی سپر ایجاد می کنند تا از پوست سر شما محافظت کنند. سپس 24 الی 48 ساعت بعد از رنگ کردن موهایتان را بشوئید.

چرک و شلخته شوید!

شامپو خشک

بسیار خب، حالا که قرار است بیخیال شستن موها بشوید، احتمالاً می خواهید شامپو خشک (یا پودر بچه!) را امتحان کنید. موها را به چندین دسته تقسیم کرده و کمی شامپو خشک روی هر قسمت مو اسپری کنید و سپس برس بکشید و یا اگر میخواهید به جای شامپو خشک از پودر بچه برای تمیزی مو استفاده کنید مقداری از پودر را روی یک برس مویی بپاشید و بجای زدن پودر بصورت مستقیم روی پوست سر، موها را با برسی که پودری کردید شانه کنید. بعد از اینکه بخوبی آنها را شانه کردید به رختخواب بروید. صبح روز بعد آن پودر تمام چربی ها و روغن های اضافی را به خود جذب کرده و ظاهری طبیعی و شاداب به موها خواهد داد.

 شاید برای شما مفید باشد: نکات مهم رنگ کردن مو

شما تا بحال شنیده اید که موهای خود را فقط هفته ای یکبار بشوئید، درسته؟ خب اینکار برای برخی از خانم ها تقریباً غیر ممکن است. اگر شما هم جزو این دسته هستید این روش را امتحان کنید:

 شاید برای شما مفید باشد: موهای خود را در خانه رنگ کنیم

دوام رنگ مو

تاثیر نور خورشید بر مو

اشعۀ یو وی و امواج فرابنفش فقط برای پوست مضر نیستند. اگر موها را بدون محافظ زیر نور خورشید رها کنید، این اشعه ها می توانند درخشش رنگ مو را از بین ببرند. آنها را با یک روسری یا کلاه حصیری بپوشانید، و یا زیر سایۀ درخت نخل بنشینید (رویای هر خانمی!).

مراقبت از مو در استخر

قبل از اینکه به شنا بروید، موهایتان را با آب تازه و بدون کلر بشوئید. وقتی موهای شما سرشار از آب و رطوبت باشد، پوشش خارجی مو (کوتیکول) نمی تواند آب بیشتری جذب کند.در نتیجه درون آب استخر کلر کمترین آسیب را به موها می رساند.

رنگ موی روشن

هرچه رنگ موی شما چشم گیرتر باشد، ریشۀ موهایتان بیشتر به چشم می آید. رنگی را انتخاب کنید که نهایتاً 2 درجه روشن تر از رنگ طبیعی موهایتان باشد. این کار برای رنگ کردن مجدد کمی زمان بیشتر در اختیار شما خواهد گذاشت. همچنین می توانید رنگ های نیمه دائمی را جایگزین کنید. این رنگ ها به مرور زمان محو خواهد شد. امتحانش ضرر ندارد!

 شاید برای شما مفید باشد: رنگ موی خود را پاک کنیم

ریشه گیری موهای رنگ شده

بعد از 4 هفته ریشۀ موهای شما شروع به رشد می کند. برای اینکه کارتان سریع راه بیافتد، ریشه گیری کنید. رنگ کردن ریشه ها زمان کمی گرفته و ظاهر زیبایی به شما می بخشد و با این کار آسیب کمتری به موها رد اثر رنگ و دکلره وارد میشود.

ریشه گیری مو

از اتو مو، سشوار، فر کننده و هر حالت دهندۀ حرارتی کمترین استفاده را کنید

موها و رنگ موی شما نمی تواند آن حد از حرارت را بپذیرد.  حقیقتاً درست کردن موهای طبیعی حالت دار بسیار راحت تر است. تابحال شده در یک روز شرجی موهایتان را اتو مو بکشید؟ بعد از چند ساعت فاجعه می شود! اگر مجبور شدید، با باد سرد سشوار موها را مرتب کرده و سری متمرکز کنندۀ سشوار را با فاصله از مو نگه دارید. اینکار ظاهر زیبا تر و غنی تری به رنگ مو می دهد چرا که سطح صاف نور را منعکس می کند!

رنگساژ

بعد از چندین هفته رنگ مو درخشندگی خود را از دست می دهد. برای اینکه همان درخشندگی روز اول را سریع به موها برگردانید،رنگساژ کرده و یا از براق کنندۀ رنگ مو استفاده کنید.

نوک گیری مو

وقتی کارتان تمام شد کمی کلی تر به حاشیه و لبۀ موها نگاه کنید. رنگ موی شما ممکن است در انتهای ساقه روشن تر به نظر برسد. برای اینکه درخشش مو را در لحظه افزایش دهید، می توانید موها را کمی نوک گیری کرده تا از ریشه تا نوک آنها یکدست شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *