Loading ...
close
logo

ماندگاری کراتینه مو

ماندگاری کراتینه مو

 

 

اثر کراتینه درمانی تا چند وقت باقی می ماند؟

اثرات درمان با کراتین معمولاً باید زمانی بین 3 تا 6 ماه ادامه پیدا کند و این کاملاً بستگی به تعداد دفعاتی دارد  که شما موهایتان را با شامپو می شوئید. توجه کنید که فقط از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید.

 

چند بار در سال می توانید بدون اینکه موها آسیب ببینند از این روش استفاده کنید ؟

اغلب سالی 2 الی 3 بار می توانید این درمان را بکار ببرید. این روش ها هزینۀ بالایی داشته و اثر هر کدام می تواند تا 6 ماه باقی بماند.

 

تفاوت بین روش درمانی با کراتین و صافی مو به روش ژاپنی چیست؟

 تفاوت این دو بسیار زیاد است! صاف کردن مو به روش ژاپنی مثل کرم صاف کننده عمل می کند. روش ژاپنی ساختار موها را تا زمانی که ریشۀ مو بیرون بزند تغییر می دهد. اثر کراتین نهایتاً از بین می رود و ساختار مو همچنان تاحدی نرم باقی خواهد ماند، ولی شما هنوز هم میزان زیادی از ساختار طبیعیِ موهای خودتان را خواهید داشت.

 

شاید برای شما مفید باشد: رشد مجدد مو

آسیبی که روش درمان با کراتین به مو می زند چقدر است؟

آیا عملکرد آن مانند رنگ کردن مو است؟ روش های درمانی با کراتین الزاماً آسیب زننده نیستند. آنها توانایی تقویت موها را نیز دارند. ما با افزایش سن به مرور پروتئین کراتین موهایمان را از دست خواهیم داد و کراتینه درمانی می تواند کراتین از دست رفته را به مو برگرداند. در طول این روش وقتی به قسمت صاف کردن موها با اتو مو می رسیم، آنوقت است که ممکن است به موها آسیب برسد. صاف کردن مو با استفاده از اتو مو در طی این درمان برای تثبیت ترکیب واجب بوده و بستگی به وضعیت و جنس مو دارد. و این موضوع باید توسط آرایشگر شما تشخیص داده شود. برای شخصی که موهایش هایلایت است باید از درجۀ حرارت کمتر استفاده شده و موها کمتر با اتو مو در تماس باشد. برعکس کسی که موهایش طبیعی بوده و مستعد آسیب نیست می توان از اتو مو با حرارت بالا استفاده کرد.

 

بعد از انجام این روش برای استحمام یا خیس کردن موها چقدر باید صبر کنید؟

متخصصین محصولات کراتینی معمولاً پیشنهاد می کنند تا 2 روز یا به عبارتی 48 ساعت بعد از استفاده از این روش درمانی موهایشان را با شامپو نشسته و از خیس شدن آنها جلوگیری کنند. اینکار باعث می شود اثر آن بیشتر روی مو باقی بماند.

 

شاید برای شما مفید باشد:  رشد مو با آب پیاز

روش درمانی با کراتین چیست و مراحل آن به چه صورت است؟

کراتین نوعی از روش صاف کنندۀ مو است که با پوشاندن عایقی از پروتئین بر روی پیاز مو آن را تثبیت و محکم کرده و آنرا درخشان و نرم می کند. این مراحل با توجه به جنس، طول و پرپشت بودن موها ممکن است بین 1 تا 3 ساعت به طول بیانجامد. قبل از شروع این روش درمانی موها را باید بطور کامل با شامپو شست تا هرگونه روغن و مواد باقی مانده روی مو از بین برود. زمانیکه مو را با شامپو شستید، آنها را به 4 دسته تقسیم کنید و از هر کدام از دسته ها به اندازۀ 1 و نیم الی 2 سانتی متر مو را جدا کرده و در همان حال که دستۀ مو را شانه می کنید، از ریشه تا نوک آنها را با مواد کراتین بپوشانید تا مواد به خوبی پخش شود. سپس موها را با سشوار حدود 75 درصد خشک کنید و دوباره کل موها را به چند دسته تقسیم کرده و هر قسمت را با سشوار و  برس گرد مویی صاف کنید. وقتی مو کاملاً خشک شد، موها را در دسته های کوچک با اتو مو صاف کنید.

 

روش درمانی با کراتین چه نقشی در رنگ، درخشش و سلامت مو می تواند ایفا کند؟

این درمان موها را صاف و مرتب می کند. استفاده از این روش حتی بعد از رنگ کردن مو نیز فوق العاده است، چراکه رنگ مو را تثبیت کرده و موها را بطور باورنکردنی براق و درخشان می کند. هم خانم ها و هم آقایان می توانند از کراتینه درمانی برای موهای نامرتب و آشفتۀ خود استفاده کنند.

 

شاید برای شما مفید باشد:  ماسک مو یا کرم مو؟

چه کسی بهترین گزینه برای استفاده از روش درمانی با کراتین است؟

این درمان برای هر کسی مناسب نیست. اگر شما موهای خشن و زمخت و وزی دارید، بهترین انتخاب تان کراتینه درمانی است، چرا که این درمان وز موها را از بین برده و آنها را نرم می کند. همچنین برای کسانی که موی فر خود را دوست ندارند و یا هر روز موهای خود را برای صاف کردن سشوار می کشند نیز کراتینه درمانی مناسب ترین گزینه خواهد بود.

 

چه کسی گزینۀ خوبی برای استفاده از روش درمانی با کراتین نیست؟

کراتینه درمانی برای کسانی که موهای سالم و نازک و صاف داشته و یا رنگ موی فانتزی دارند مناسب نیست. شخصی که موهای سالم و صاف دارد ممکن است در طول مراحل کراتینه درمانی بخاطر گرمای بیش از حد اتو مو بشدت به آنها آسیب زده و مو خرد شود. اگر شما مو فرفری هستید و عاشق فر طبیعی موهای خود هستید نیز دور این روش را خط بکشید چون کراتین فر موی شما را نرم کرده و از اون حالت اولیه دور می کند.

 

: منبع 

https://theouai.com/blogs/by-the-ouai/everything-you-need-to-know-about-keratin-treatments

 

 

 

 

ثبت نظر

 

سفارشات اختصاصی شما

سفارش

 

  ما را دنبال کنید      

 

مشاوره آنلاین

توصیه ها و پیشنهادهای آرایشی

  

 

 

 

 

   فروشگاه اینترنتی رژفام با عرضه بهترین محصولات از برترین برندهای دنیا، امکان خرید آنلاین مجموعه کاملی از محصولات آرایشی اورجینال را با تضمین کیفیت و اصالت کالا را فراهم نموده است . خرید مطمئن و راحت را با رژفام تجربه کنید.

 

تضمین اصالت همه کالاها

فرصت 7 روزه بازگشت  کالا

پشتیبانی

09125003821

ارسال سریع محصولات

 

   

 

 

مشاوره آنلاین

توصیه های آرایشی

 

 

 

  ما را دنبال کنید      

 

 

سفارشات اختصاصی شما

سفارش

  

 

فروشگاه اینترنتی رژفام با عرضه بهترین محصولات از برترین برندهای دنیا، امکان خرید آنلاین مجموعه کاملی از محصولات آرایشی اورجینال را با تضمین کیفیت و اصالت کالا را فراهم نموده است . خرید مطمئن و راحت را با رژفام تجربه کنید

تضمین اصالت همه کالاها

فرصت 7 روزه بازگشت  کالا

پشتیبانی

09125003821

ارسال سریع محصولات

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد