Loading ...
close
logo

ماندگاری رنگ مو

ماندگاری رنگ مو

 

 

ماندگاری رنگ مو

10 نکته برای دوام بیشتر رنگ مو

آیا همیشه آرزو می کردید رنگ مویتان به براقی و درخشش روز اول می ماند؟

این نکته ها را که متخصصان رنگ مو گفته اند امتحان کنید.

 

شاید برای شما مفید باشد:  موهای سفید خود را رنگ کنیم

چرک و شلخته شوید!

یک یا دو روز قبل از رنگ کردن، موهایتان را بشوئید، نه در همان روز! با اینکار چربی و روغن های طبیعی موهای شما نوعی سپر ایجاد می کنند تا از پوست سر شما محافظت کنند. سپس 24 الی 48 ساعت بعد از رنگ کردن موهایتان را بشوئید.

 

 

پودر بچه 

بسیار خب، حالا که قرار است بیخیال شستن موها بشوید، احتمالاً می خواهید شامپو خشک (یا پودر بچه!) را امتحان کنید. موها را به چندین دسته تقسیم کرده و کمی پودر روی یک برس مویی بپاشید. بجای زدن پودر بصورت مستقیم روی پوست سر، موها را با برسی که پودری کردید شانه کنید. بعد از اینکه بخوبی آنها را شانه کردید به رختخواب بروید. صبح روز بعد آن پودر تمام چربی ها و روغن های اضافی را به خود جذب کرده و ظاهری طبیعی و شاداب به موها خواهد داد.

 

شاید برای شما مفید باشد: نکات مهم در رنگ کردن مو 

شما تا بحال شنیده اید که موهای خود را فقط هفته ای یکبار بشوئید، درسته؟ خب اینکار برای برخی از خانم ها تقریباً غیر ممکن است. اگر شما هم جزو این دسته هستید این روش را امتحان کنید:

 

  روز 1 :  موهای خود را دم اسبی ببندید تا تمیز بماند. از استفاده از سرم مو و سایر محصولات آرایشی مو دوری کنید.

 

  روز  2 :  به ریشۀ موها پودر بچه زده و موها را با یکی از مدل های شینیون جمع کنید.

 

  روز 3 : از عجایب این است که متوجه خواهید شد موهای شما بطرز خوبی فرق کرده است. پودر بچه بزنید و آنها را جمع کنید. اگر موهای شما ضخیم و پرپشت است، حتی می توانید آنها را به حالت باز بگذارید. توصیۀ متخصصین این است که برای حفظ سلامت پوست سر حداکثر 3 روز کافی است که موها شسته نشود.

 

شایدبرای شما مفید باشد :موهای خود را در خانه رنگ کنیم 

نور خورشید 

اشعۀ یو وی و امواج فرابنفش فقط برای پوست مضر نیستند. اگر موها را بدون محافظ زیر نور خورشید رها کنید، این اشعه ها می توانند درخشش رنگ مو را از بین ببرند. آنها را با یک روسری یا کلاه حصیری بپوشانید، و یا زیر سایۀ درخت نخل بنشینید (رویای هر خانمی!).

 

آب کلر دار

قبل از اینکه به شنا بروید، موهایتان را با آب تازه بشوئید. وقتی موهای شما سرشار از آب و رطوبت باشد، پوشش خارجی مو (کوتیکول) نمی تواند آب بیشتری جذب کند.

 

رنگ موی روشن 

هرچه رنگ موی شما چشم گیرتر باشد، ریشۀ موهایتان بیشتر به چشم می آید. رنگی را انتخاب کنید که نهایتاً 2 درجه روشن تر از رنگ طبیعی موهایتان باشد. این کار برای رنگ کردن مجدد کمی زمان بیشتر در اختیار شما خواهد گذاشت. همچنین می توانید رنگ های نیمه دائمی را جایگزین کنید. این رنگ ها به مرور زمان محو خواهد شد. امتحانش ضرر ندارد!

 

شاید برای شما مفید باشد:  رنگ موی خود را پاک کنیم 

ریشه گیری مو

بعد از 4 هفته ریشۀ موهای شما شروع به رشد می کند. برای اینکه کارتان سریع راه بیافتد، ریشه گیری کنید. رنگ کردن ریشه ها زمان کمی گرفته و ظاهر زیبایی به شما می بخشد.

 

 

 

 

از اتو مو، سشوار، فر کننده و هر حالت دهندۀ حرارتی دیگر فاصله بگیرید

موها و رنگ موی شما نمی تواند آن حد از حرارت را بپذیرد. امیتاز: حقیقتاً درست کردن موهای طبیعی حالت دار بسیار راحت تر بوده و فر مو را کم می کند. تابحال شده در یک روز شرجی موهایتان را اتو مو بکشید؟ بعد از چند ساعت فاجعه می شود! اگر مجبور شدید، با باد سرد سشوار موها را مرتب کرده و سری متمرکز کنندۀ سشوار را با فاصله از مو نگه دارید. اینکار ظاهر زیبا تر و غنی تری به رنگ مو می دهد چرا که سطح صاف نور را منعکس می کند!

 

رنگساژ

بعد از چندین هفته رنگ مو درخشندگی خود را از دست می دهد. برای اینکه همان درخشندگی روز اول را سریع به موها برگردانید،رنگساژ کرده و یا از براق کنندۀ رنگ مو استفاده کنید.

 

نوک گیری مو

وقتی کارتان تمام شد کمی کلی تر به حاشیه و لبۀ موها نگاه کنید. رنگ موی شما ممکن است در انتهای ساقه روشن تر به نظر برسد. برای اینکه درخشش مو را در لحظه افزایش دهید، می توانید موها را کمی نوک گیری کرده تا از ریشه تا نوک آنها یکدست شود.

 

 : منبع

https://www.clairol.com/en-US/beauty-school/article/10-tips-to-make-your-hair-color-last

 

 

 

 

ثبت نظر

 

سفارشات اختصاصی شما

سفارش

 

  ما را دنبال کنید      

 

مشاوره آنلاین

توصیه ها و پیشنهادهای آرایشی

  

 

 

 

 

   فروشگاه اینترنتی رژفام با عرضه بهترین محصولات از برترین برندهای دنیا، امکان خرید آنلاین مجموعه کاملی از محصولات آرایشی اورجینال را با تضمین کیفیت و اصالت کالا را فراهم نموده است . خرید مطمئن و راحت را با رژفام تجربه کنید.

 

تضمین اصالت همه کالاها

فرصت 7 روزه بازگشت  کالا

پشتیبانی

09125003821

ارسال سریع محصولات

 

   

 

 

مشاوره آنلاین

توصیه های آرایشی

 

 

 

  ما را دنبال کنید      

 

 

سفارشات اختصاصی شما

سفارش

  

 

فروشگاه اینترنتی رژفام با عرضه بهترین محصولات از برترین برندهای دنیا، امکان خرید آنلاین مجموعه کاملی از محصولات آرایشی اورجینال را با تضمین کیفیت و اصالت کالا را فراهم نموده است . خرید مطمئن و راحت را با رژفام تجربه کنید

تضمین اصالت همه کالاها

فرصت 7 روزه بازگشت  کالا

پشتیبانی

09125003821

ارسال سریع محصولات

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد